Ana Sayfa AVM “Parçası olduğun doğa için harekete geç”

“Parçası olduğun doğa için harekete geç”

Yeşilyurt AVM’de TEMA Vakfı Dünya Çevre Günü kapsamında tüm Türkiye’yi doğal varlıkları korumaya çağırdı.

Birleşmiş Milletler tarafından her yıl 5 Haziran’da kutlanan Dünya Çevre Günü’nde TEMA Vakfı tüm Türkiye’yi doğal varlıkları korumaya çağırdı. TEMA Vakfı Samsun İl Temsilcisi Leman Özay tarafından yapılan açıklamada “Bugün yalnızca ülkemiz değil, yaşam mucizesinin evi olan gezegenimiz insan kaynaklı tehditler altında. Karamsarlık için bile vaktimiz yok. Hepimiz hemen şimdi doğal varlıkları korumak için harekete geçmeliyiz. Türkiye’yi ve gezegenimizi korumak için kolları sıvamalıyız. Türkiye’de pek çok noktada, ekonomik kalkınma niyetiyle doğal varlıkların ikinci plana atıldığını üzülerek görüyoruz. Oysa, yaşamımızı sürdürebilmemiz ancak ve ancak doğal varlıkların korunmasına bağlıdır. Biz insanlar doğanın sahibi değil, yalnızca bir parçasıyız. TEMA Vakfı olarak 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde herkesi sürdürülebilir yaşam için doğanın bir parçası olmaya davet ediyoruz. Bununla birlikte karar vericileri de Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’ne uyumlu politikalar üretmeye çağırıyoruz” dedi. Bu kapsamda yapılan etkinliklere destek veren Yeşilyurt Alışveriş ve Yaşam Merkezi’ne teşekkür etti.

Yeşilyurt Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nden TEMA Vakfı’na destek

Yeşilyurt Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde TEMA Samsun İl Temsilciliği tarafından yapılan etkinliklerde sürdürülebilir yaşama dikkat çekildi. TEMA Vakfı etkinleri kapsamında öğrencilerine doğa eğitimi veren Bafra Aktekke YİBO Türkçe öğretmeni Bahar Dursun, yaptığı çalışmaları sergiledi. Bahar Dursun, “Ağaç yaşken eğiliyor. Çevre bilinci de ancak küçük yaşlarda kazandırılabilir.” dedi.

Görsel Sanatlar öğretmeni olan Filiz Kurtoğlu yaptığı birbirinden güzel doğayla ilgili boyama çalışmalarıyla sürdürülebilir yaşam vurgusu yaptı. TEMA Vakfı Samsun gönüllülerinin yıl boyunca yaptığı bazı doğa eğitimleri resimlerini sergileyen öğretmen Neşe Aygün, TEMA Vakfı’nın doğal varlıkları koruma mücadelesiyle sürdürülebilir yaşamı desteklediğini belirtti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz