Ana Sayfa Gündem Özsüt Azerbaycan’daki 7’nci şubesini açtı

Özsüt Azerbaycan’daki 7’nci şubesini açtı

Bu yıl 85. yılını kutlayan Özsüt, Türkiye’nin dört bir yanında yer alan mağazalarının yanı sıra yurt dışında da büyümeye devam ediyor. İlk yurt dışı şubesini 2014 yılında Azerbaycan’da açan marka, gördüğü yoğun ilgi nedeniyle 9 yıl içinde mağaza sayısını 7’ye çıkardı. Özsüt’ün yurtdışı hedeflerinde yakın zamanda Azerbaycan’daki şube sayısını sekize çıkarmak ve Suudi Arabistan, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri öncelikli olmak üzere Avrupa ve Balkanlar’da varlık göstermek yer alıyor.

1938 yılında İzmir’in Kemeraltı semtinde 16 metrekarelik küçük bir dükkânda faaliyetine başlayan Özsüt, 85’inci yılında yurt içinde ve yurt dışında büyümeye devam ediyor. İlk kez 2014 yılında Azerbaycan’a mutluluk tadında ürünler ulaştıran Özsüt, Atatürk Parkı, Gençlik Mall, Elimler, Kış Parkı, Targovy, Sumgayıt’tan sonra 7’nci şubesini Khırdalan’da açtı. Şubat sonu itibari ile Khırdalan’da misafirlerini ağırlamaya başlayan Özsüt, böylelikle Azerbaycan’da 9 yılda 7 mağazaya ulaştı.

Cadde üzerinde konumlanan yeni mağaza, şık ve konforlu kapalı alanıyla birlikte geniş ve ferah bir açık alana sahip. Günün her saatine özel enfes tatlar sunan Özsüt’ün dondurma ve pastaları Azeri misafirlerin en çok tercih ettiklerinin başında geliyor.

Yurt dışı hedeflerinde yakın zamanda Azerbaycan’daki şube sayısını 8’e çıkarmak olan Özsüt, Suudi Arabistan, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri öncelikli olmak üzere Avrupa ve Balkanlar’da varlık göstermek için görüşmelerine devam ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz