Ana Sayfa AVM Otizmli çocuklara farkındalık sergisi

Otizmli çocuklara farkındalık sergisi

Alışverişin yanı sıra sosyal, kültürel ve sanatsal aktiviteleriyle kent halkının buluşma noktası Şanlıurfa Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi, Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin otizmli çocuklara farkındalık yaratmak amacıyla otizmli öğrencilerle birlikte yaptıkları resimleri sergiledi.

Açıldığı günden bu yana şehirde birbirinden önemli etkinliklere ev sahipliği yapan Şanlıurfa Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi, bu kez Karaköprü Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde otizm tanısı konmuş öğrencilerle Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin birlikte hazırladığı resim sergisine kapılarını açtı.

Sergide, “Yaşamın ilk üç yılı içinde ortaya çıkan ve yaşam boyu devam eden, sosyal etkileşim, sözel ve sözel olmayan iletişimde problemler, tekrarlayıcı davranış ve kısıtlı ilgi alanları ile kendini gösteren, karmaşık gelişimsel bir bozukluk” olarak tanımlanan otizmli öğrenciler ile lise öğrencilerinin birlikte yaptıkları birbirinden ilgi çekici resimler büyük beğeni gördü.

Sergide ayrıca, işaret dili eğitmenleri, engelliler için kısa film olarak hazırlanan bir kamu spotunu, Şanlıurfa Piazza AVM’ye gelenlere farkındalık yaratmak amacıyla işaret dili ile anlattılar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz