Ana Sayfa İNDEKS Adana Optimum Outlet Optimum’da engelsiz gün

Optimum’da engelsiz gün

Alışveriş, moda, lezzet ve eğlencenin her rengini bir arada bulunduran Adana Optimum Alışveriş Merkezi, Dünya Görme Günü ve Beyaz Baston Haftası’na özel turnuva düzenledi.


Dünya Görme Günü ve Beyaz Baston Haftası etkinlikleri kapsamında Adana Optimum Alışveriş ve Eğlence Merkezi’nde düzenlenen ‘Görenler-Görmeyenler Bowling Turnuvası’ renkli görüntülere sahne oldu. Kıyasıya mücadelenin yaşandığı turnuvada dereceye giren oyunculara kupa verildi.

Engelsiz bina tasarımıyla bedensel, işitsel ve görme engelli vatandaşların hayatını kolaylaştıran Adana Optimum AVM, toplumsal duyarlılık bilincinin yerleşmesi için sosyal sorumluluk projelerine destek vermeyi sürdürüyor. 15 Ekim Dünya Görme Günü ve Beyaz Baston Haftası nedeniyle Türkiye Körler Vakfı tarafından, Altınokta Körler Derneği ve Adana, Ceyhan, Seyhan, Reşatbey, Yenibaraj, Koza, Mersin Pozcu, Yenişehir Lions Kulüpleri’nin desteği ile Optimum Alışveriş ve Eğlence Merkezi’nde stant açıldı.

Keyifli alışveriş yapmak ve hafta sonunda kaliteli zaman geçirmek için, ulusal ve uluslararası marka karmasıyla her kesime hitap eden Optimum AVM’ye gelen Adanalılar Türkiye Körler Vakfı’nın standına yoğun ilgi gösterdi.

Türkiye Körler Vakfı Genel Başkanı Erol Aydın’ın da katıldığı etkinlikte standa görevli vakıf üyeleri, Optimum AVM’nin seçkin ziyaretçilerine yaşanılan sorunlar hakkında bilgi vererek, görme engellilerin fırsat verildiği takdirde neler başarabileceklerini anlattı.

Empati kaldırımı

Kurulan empati kaldırımında gözleri bağlanan ve görme engellilerin kullandığı beyaz baston verilen ziyaretçilerin yaşanılan sıkıntıları tecrübe ederek empati kurmalarına olanak sağlandı.

Etkinlikler kapsamında kentin alışveriş ve eğlence merkezi Optimum AVM’ye gelen görme engelli vatandaşlar da keyifli bir gün geçirdi. Birbirinden eşsiz lezzetlerin sunulduğu kafe ve restoranlarda öğle yemeklerini yiyen görme engelli konuklar, ‘Görenler- Görmeyenler Bowling Turnuvası’nda labutları devirmek için kıyasıya mücadele verdi. Turnuvada 1. olan Bülent Namettepe, 2. olan  Süleyman Bozdağ ve 3. olan İse Cengiz Güleğül’e kupa takdim edildi.

Optimum AVM yönetimine teşekkür

Türkiye Körler Vakfı Genel Başkanı Erol Aydın, Adana Optimum AVM’de düzenledikleri etkinlikte amaçlarının görme engellilerin yaşadıkları sıkıntılara dikkat çekmek ve hayatı onlara daha konforlu hale getirmek için neler yapılabileceği konusunda toplumu bilinçlendirmek olduğunu söyledi.

Engelsiz bina tasarımı nedeniyle Optimum AVM yönetimine teşekkür eden Türkiye Körler Vakfı Genel Başkanı Erol Aydın, tüm kurum ve kuruluşlardan da aynı hassasiyeti göstermelerini beklediklerini dile getirdi.

Güney Kulüpleri Göz Nurunu Koruma Bilinçlendirme Eylem Komite Başkanı Ln. Nurdan Çalışkan ise, görme engellilerin toplumun önemli bir parçası olduğuna dikkat çekti. Çalışkan, görme engelli bireylerin toplumla bütünleşmesi ve sosyalleşmesini sağlamak adına herkese büyük görev düştüğünü belirterek, Optimum AVM yöneticilerine gösterdikleri duyarlılıktan dolayı teşekkür etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz