Ana Sayfa Dünyadan Nike, toptancı perakendecilere yeniden odaklanıyor

Nike, toptancı perakendecilere yeniden odaklanıyor

Nike CEO’su John Donahoe, şirketin kendi mağazaları ve web sitesine odaklanmasının aşırıya gittiğini kabul ederek toptancı perakendecileri yeniden benimseyeceğini belirtti. Donahoe, Nike’ın toptancılara olan ilgisini yeniden canlandırdığını ve perakendecilerle yoğun bir şekilde yatırım yapıldığını vurguladı. Nike, kendi mağazaları ve web sitesi dışında toptancı ortaklarla olan ilişkilerini yeniden güçlendiriyor.

Nike CEO John Donahoe, markanın kendi mağazaları ve web sitesine odaklanmasının aşırıya gittiğini kabul ederek, toptancı perakendecileri yeniden benimseyeceğini söyledi. Donahoe, CNBC’ye verdiği röportajda, “Bu konuda düzeltmeler yaptık. Perakendecilerle yoğun bir şekilde yatırım yapıyoruz” dedi. Spor giyim devi, doğrudan satışları artırmak için çalışırken, son zamanlarda Macy’s ve DSW gibi toptancılarla olan ortaklıklarını yeniden canlandırdı.

Nike CEO’su John Donahoe, şirketin, Macy’s ve DSW gibi toptancı ortaklarını bir kenara iterek kendi mağazaları ve web sitesi aracılığıyla tüketicilere ürün satma çabasında aşırıya gittiğini kabul etti. Donahoe, Paris’ten CNBC’nin Sara Eisen’ine yaptığı açıklamada, “Dijitale doğru ilerlerken, toptancıdan biraz daha fazla uzaklaştığımızı kabul ediyoruz” dedi. “Bu konuda düzeltmeler yaptık. Perakendecilerle yoğun bir şekilde yatırım yapıyoruz. Son birkaç gün içinde buradaydılar; yeniliklerden çok heyecan duyuyorlar” dedi.

Nike, son birkaç yılda işini, ayakkabılarını ve giysilerini başta büyük mağazalar ve özel spor mağazaları olmak üzere perakendecilere satan bir markadan, satışlarının büyük çoğunluğunu doğrudan tüketicilere yapmaya çalışan bir markaya dönüştürmek için çalıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz