Ana Sayfa Marka-Mağaza n11.com, 300 bin ürünü aynı gün kargoladı

n11.com, 300 bin ürünü aynı gün kargoladı

40 bini aşkın mağazasıyla internetin en büyük alışveriş merkezi olarak hizmet veren n11.com’un bir günde 65 milyon lira ciroya imza atılan 11.11 kampanyasında satılan 450 bin ürünün yüzde 70’i, 24 saat içinde kargolandı.

Online alışverişte kargo sürelerinin uzun tutulması ve insanların satın aldıkları ürünleri uzun süre beklemek zorunda kalması nedeniyle müşterilerin yaşadığı güven problemine karşı, devrim niteliğinde bir lojistik sürecine imza atan n11.com, 11 Kasım tarihinde düzenlediği ‘Yılın En Uğurlu Kampanyası 11.11’ kapsamında satılan 450 bin adet ürünün yüzde 70’i 24 saat içinde kargolandı. 24 saat içinde yaklaşık 100 bin müşteriye 315 bin adet ürün kargolayan n11.com, siparişleri 21 ayrı kargo ve lojistik firmasıyla yönetti.

“İşimiz ürünü satmakla bitmiyor”
n11.com’un yalnızca satış öncesinde değil, satış sonrası da müşteriye en iyi hizmeti verme anlayışıyla kargo sürecini de kontrol altına aldığını belirten n11.com Satış Direktörü Örpen Koçak, “Gerek pazarlama gerekse satış sonrası oluşturulan iş modelimizle satıcıdan tüketiciye bir alışveriş platformu olarak yönetilen bir pazar yeri oluşturduk. n11.com olarak işimiz müşteriye ürünü satmakla bitmiyor. 360 derece bir müşteri deneyimi için satış sonrasında da müşterimizin yanında olmaya devam ediyoruz. Yılın En Uğurlu Kampanyası 11.11 kapsamında 65 milyon ciro ile Türkiye’nin günlük e-ticaret rekorunu kırdık. Bu hacim bizim için çok önemli ancak bu rakam kadar müşteri memnuniyetini de oldukça önemsiyoruz. Müşterilerimize sorunsuz hizmet verebilmek adına operasyonel planlamalarımıza kargo firmalarını dahil ederek gerçekleştirdik. 11.11 tarihinde satılan 450 bin ürünün yüzde 70’i 24 saat içinde kargolandı. 21 ayrı kargo ve lojistik firmasıyla devrim niteliğinde bir operasyonel sürece imza attık. 81 ilden toplam 155 bin sipariş aldık.
Ayrıca sektörde bir ilke imza atarak 11 Kasım’da Volkswagen marka 11 otomobil satışı gerçekleştirdik. İlgi çok yoğun ve mutluluk vericiydi. Gerçekleştirdiğimiz online otomobil satışında müşterilerimiz 1 hafta içerisinde otomobillerini teslim aldı” dedi.

n11.com üzerinden otomobil satın alan ve sorunsuz bir teslimat süreciyle otomobiline kavuşan Emrah Güner ise, “Sabaha kadar ara ara n11.com’u kontrol ettim. Sabah 8’de uyanıp baktığımda birkaç otomobil satılmıştı. İşe gidip kontrol ettiğimde ise 4-5 otomobil gitmişti. Otomobili sepetime ekleyip satın aldığımda çok mutlu oldum. Çok hızlı olmak gerektiğini anladım. Heyecandan birkaç aracı kaçırdığımı da belirteyim. Tuşlara basamadım, kabul edemedim. En sonunda bir tanesinde şansım yaver gitti ve satın aldım. Aslında mavi bir otomobil istiyordum ancak teslim aldıktan sonra kırmızısının da çok güzel olduğunu gördüm. Mükemmel ve oldukça heyecanlı bir alışveriş deneyimiydi. n11.com’a teşekkür ediyorum” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz