Ana Sayfa AVM Muazzez Ersoy için dev sergi

Muazzez Ersoy için dev sergi

Kale Outlet Center, geleneksel hale getirdiği fotoğraf sergilerinin son konuğu, Muazzez Ersoy oldu. Muazzez Ersoy Fotoğraf Sergisi, sanatçının yaklaşık 4 bin fotoğrafını sunuyor.

Kale Outlet Center, artık geleneksel hale getirdiği fotoğraf sergilerinin bu kez konuğu Türk Sanat Müziği’nin en önemli isimlerinden Muazzez Ersoy oldu. 22 Nisan’da açılan sergiye Muazzez Ersoy, Vali Yardımcısı Halil Serdar Cevheroğlu, AFAD İl Başkanı İbrahim Tanı 3S Kale Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sema Gürün ,başkan yardımcıları Sefa Çizer ve Sadakat Özgür katıldı. Serginin açılış kurdelesini Muazzez Ersoy kesti. Muazzez Ersoy, 1103 adet fotoğrafı sergi için bağışladı. Muazzez Ersoy’un “Geçmişten Geleceğe Başarı Hikayesi” sergisi böylece 3 bin 850 adet fotoğrafa ulaştı.

Muazzez Ersoy gözlerine inanamadı

Kale Outlet Center’ın tüm koridorları, mağaza vitrinleri, orta alanı, gözle görülen her yerde Muazzez Ersoy’un sanat hayatının fotoğrafları süsledi. Fotoğraf sergisi karşısında çok etkilenen Muazzez Ersoy, “Duyduğum mutluluğu ve gururu kelimelerle anlatamam, her yerde ben varım!” cümleleriyle hislerini ifade etti.

Türkiye’de ilk

Kale Outlet Center’in 26 bin metrekarelik alanın, tüm koridorları, mağaza vitrinleri, Muazzez Ersoy’un fotoğrafları ile kaplandı. Setlerden galalara, gazete kupürlerinden film afişlerine en özel karelerinin tüm AVM’yi süslendiği sergi açılışından sonra 1 ay boyunca ziyaretçilere açık kalacak. Sergiden elde edilecek gelir, Muazzez Ersoy’un isteği üzerine AFAD’a bağışlanacak.

Hulusi Akar ile Bosna’da

Muazzez Ersoy, bir fotoğrafın önünde durarak “Bu resimde kim var?” dedikten sonra hikayesini anlattı. Bosna’daki Türk askerilerini ziyareti sırasında şimdiki GenelKurmay Başkanı Hulusi Akar ile orada tanıştığını ve fotoğraf çektiklerini söyledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz