Ana Sayfa Dünyadan M&S ve Next, The Body Shop için kurtarma teklifleri yapmayı planlıyor

M&S ve Next, The Body Shop için kurtarma teklifleri yapmayı planlıyor

M&S ve Next gibi perakende devleri, The Body Shop’un kurtarılması için adımlar atıyor. FRP Danışmanlık, zincirin yeniden satışa çıkarılacağını duyurduğunda birçok potansiyel alıcı ilgi gösterdi. Ancak, uzun bir yeniden yapılanma sürecinin ardından zincirin geleceği belirsizliğini koruyor.

M&S ve Next, The Body Shop’un kurtarılması için erken ilgi gösterdi. FRP Danışmanlık geçen hafta, vegan güzellik zincirinin bir şirket içi gönüllü anlaşma (CVA) planının başarısız olması durumunda ikinci kez bir yılda satışa çıkarılacağını açıkladı.

Özel sermaye firması Aurelius, zinciri satın aldıktan kısa bir süre sonra iflasa soktu ve şimdi yeniden sahip olmayı hedefliyor. FRP, alacaklılara yazarak, perakendecide gösterilen erken ilgiden “cesaret aldıklarını” belirtti. Yöneticiler, 70’ten fazla potansiyel alıcıdan ilgi gördüğünü ancak birçoğunun uygun alıcılar olarak kabul edilmeyeceğini ifade etti. Satış süreci, The Body Shop’un uzun bir yeniden yapılanması sonucu 82 mağazanın kapanması ve 800 çalışanın işten çıkarılmasıyla gerçekleşiyor.

Geçen yıl, Brezilyalı güzellik grubu Natura &Co, yüksek cadde zincirini 207 milyon sterlin değerinde bir anlaşmayla Aurelius’a sattı. Ancak, özel sermaye firmasının zinciri sadece 3.5 milyon sterlin peşin olarak ödediği ortaya çıktı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz