Ana Sayfa Dünyadan Miniso’nun kârı küresel mağaza genişlemesiyle arttı

Miniso’nun kârı küresel mağaza genişlemesiyle arttı

Miniso, devam eden küresel mağaza genişlemesi sayesinde kar ve satışların hızla arttığı ilk çeyrekte rekor bir performans sergiledi.

Çinli yaşam tarzı perakendecisinin faaliyet kârı, 31 Mart’a kadar olan çeyrekte yüzde 29 artışla 102,9 milyon dolara yükseldi. Satışlar yüzde 26 artışla 515,7 milyon dolara ulaştı; yurt dışı pazarlardan elde edilen gelirler toplam rakamların yüzde 32,8’ini temsil ediyordu.

Miniso, yurt dışı gelirinin yüzde 52,6 artışla 169,2 milyon dolara yükseldiğini bildirdi ve bunu bölgelerdeki ortalama mağaza sayısında yaklaşık yüzde 20’lik bir artışa bağladı.

Kurucu ve CEO Guofu Ye şunları söyledi: “Geçtiğimiz Mart çeyreğinde, ilk çeyrekte şimdiye kadarki en hızlı mağaza açılış hızımızı gördük ve 2024’te net 900 ila bin 100 mağaza ekleme hedefimize yönelik sağlam bir temel oluşturduk.

“Aynı zamanda 2023’ün aynı dönemindeki yüksek bazla karşılaştırıldığında daha güçlü bir Mart çeyreğiyle beş yıllık stratejik hedefimize doğru yolumuza başladık. Fikri mülkiyet ve küreselleşme stratejilerimizin ilk etkisini görmekten memnuniyet duyuyoruz.”

Perakendecinin uluslararası satışlarının “en iyimser beklentilerimizi bile aştığını ve ilk çeyrekte yeni bir rekor kırdığını belirten Ye, “Genel anlamda güçlü finansal ve operasyonel performansımız, iş modelimizin uygunluğunu ve dayanıklılığını ve ürün tekliflerimizin evrensel çekiciliğini yansıtmaya devam ediyor” diye ekledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz