Ana Sayfa Gündem Metro Properties’ten Baltech Group’a satış

Metro Properties’ten Baltech Group’a satış

Metro Properties, Türkiye‘deki portfoyünü yeniden yapılandırmak amacıyla yeni bir adım attı. Metro Properties’in sahibi olduğu, Ankara’nın ilk alışveriş merkezlerinden biri olan Bilkent Center’da yer alan Real Hipermarket bağımsız bölümü, geçtiğimiz hafta Baltech Group’a satıldı.

Metro Properties’in sahibi olduğu, Bilkent Center’da yer alan ve Beğendik grubu tarafından işletilen Real Hipermarket’in Baltech Group’a satışı gerçekleşti. Ankara’nın en popüler bölgelerinden birinde bulunan Bilkent Center 1998 yılında Tepe Emlak ortaklığıyla hayata geçirilmişti.

Metro Properties Gayrimenkul Yatırım A.Ş. Genel Müdürü ve Asya Bölge Müdürü Gündüz Bayer, satışa ilişkin yaptığı açıklamada “Bu yıl Antalya, İzmit ve Ankara’da gerçekleştirdiğimiz üç satıştan sonra perakende portföyümüzü yeniden yapılandırma sürecini tamamladık” dedi.

Metro Properties ‘in, Türkiye’de sahip olduğu dört adet M1 alışveriş merkezi bulunuyor. Kuruluş önümüzdeki aylarda Adana’da bulunan alışveriş merkezini yenileme ve büyütme projesine odaklanacak. Büyüme ve yenileme projesine bağlı olarak M1 Adana AVM, saygın uluslararası markalar ile şimdiden kira anlaşmaları imzaladı. Büyüme ve yenileme çalışmaları 2017 yılının ikinci çeyreğinde tamamlanacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz