Ana Sayfa Gündem Media Markt ilk çeyrekte büyüme kaydetti

Media Markt ilk çeyrekte büyüme kaydetti

GfK Türkiye 2016 Birinci Çeyrek Sonuçları’na göre, Türkiye’de elektronik perakende pazarı, bir önceki yıla kıyasla yüzde 13.6 büyürken, Media Markt yüzde 21.2’lik bir büyüme elde etti.

GFK, tüketici elektroniği perakende sektörüne ilişkin 2016 yılı ilk çeyrek verilerini açıkladı. Sonuçlara göre, Türkiye’de elektronik perakende pazarı, bir önceki yıla kıyasla yüzde 13.6 büyürken; Media Markt yüzde 21.2’lik bir artışla pazarın üzerinde bir büyüme kaydetti. Akıllı telefonlardaki büyümenin etkisi ile sektörün en çok büyüme kaydeden kategorisi yüzde 22.6 ile yine Telekom oldu. Ayrıca küçük ev aletleri, büyük beyaz eşya ve klima kategorilerinde de sektör kayda değer bir büyüme gösterdi. Rapora göre ilk çeyrekte yüzde 11.4 ‘lük bir küçülme ile en belirgin düşüş IT kategorisinde görüldü. Media Markt IT kategorisinde de yüzde 9.5’lik bir büyüme kaydetti.

GfK’nın ilk çeyrek dönem sonuçlarını değerlendiren Media Markt Türkiye İcra Kurulu Başkanı Yenal Gökyıldırım, “Media Markt olarak Türkiye’nin en çok tercih edilen çok kanallı elektronik perakendecisi olma hedefimize her geçen yıl daha da yaklaşıyoruz. Türkiye’de geçtiğimiz yıl tüketici elektroniği pazarının 2 katı büyüme gösterdik. 2016’nın ilk 3 ayını da, geçen senenin aynı dönemine kıyasla yüzde 20’nin üzerinde bir büyümeyle kapattık. Yakaladığımız bu olumlu büyüme trendini önümüzdeki dönemlerde de arttırmayı hedefliyoruz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz