Ana Sayfa Marka-Mağaza Media Markt ‘Gamechangers Ödülü’ aldı

Media Markt ‘Gamechangers Ödülü’ aldı

Tüketici elektroniği perakendecisi Media Markt, “Gülmek Sana Yakışıyor” reklam kampanyasıyla, Pazarlama Zirvesi kapsamında verilen Gamechangers “İletişim Ödülü”nün sahibi oldu. Gamechangers, işlerinin yanı sıra pazarlarında da yenilik yapan, kuralları ve davranışları tekrar belirleyen, müşterilerin isteklerini ve beklentilerini dönüştüren şirketleri ödüllendirmek amacıyla düzenleniyor.

Sektörüne getirdiği yenilikçi uygulamalarla başarısını aldığı ödüllerle taçlandıran Media Markt, Pazarlama Zirvesi kapsamında düzenlenen Gamechangers Turkey Ödül Töreni’nde  “Gülmek Sana Yakışıyor” reklam kampanyası ile İletişim Ödülü’ne layık görüldü.

2016 içinde Türkiye pazarındaki büyümesini kararlılıkla sürdüren Media Markt büyüme vizyonundaki kararlılığı, yeni ve stratejik noktalardaki açtığı mağazaları ve çok kanallı alışveriş stratejisi doğrultusunda tüketicisine sunduğu yenilikleri ile kendi sektöründe oyunun kurallarını değiştiren marka oldu.

Kampanya, Media Markt’ın sosyal medyadaki takipçi sayısını arttırdı

Media Markt’ta yaşanan pozitif alışveriş deneyiminin bir sonucu olan “Gülmek Sana Yakışıyor” reklam kampanyası kitlelerce çok sevildi ve yoğun ilgi gördü. Kampanya, teknolojiye ihtiyaç duyulan anlarda insanların karşısına çıkan ve onları Media Markt’a yönlendirerek mutluluk veren bir alışveriş deneyimi tasarlandı.

2016 yılı başı itibarıyla Media Markt sosyal medya hesaplarında uyguladığı “Gülmek Sana Yakışıyor” stratejisiyle, Media Markt’ın takipçi sayısı 2016’nın ilk 6 ayında bir önceki yıla kıyasla yüzde 90’lık bir artış göstererek 2 milyon 15 bin 362 kişiye ulaştı. Etkileşim oranı ise yüzde 35’lik büyüme gösterdi.

Media Markt, sektöründe yenilikçi ve fark yaratan işlere imza atmak hedefiyle çalışmalarına 2017 yılında da devam edecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz