Ana Sayfa Yiyecek-İçecek McDonald’s Türkiye, 1 milyarıncı hamburgerini servis etti

McDonald’s Türkiye, 1 milyarıncı hamburgerini servis etti

Türkiye’deki 258 restoranı ve yaklaşık 5 bin çalışana sahip McDonald’s, Türkiye’deki 1 milyarıncı hamburgerini servis etti. McDonald’s Türkiye Genel Müdürü Oğuz Uçanlar, “Türkiye’yi hızlı servis restoranı kavramı ile tanıştıran McDonald’s 11 yıl önce sektörde yine bir ilki gerçekleştirerek “Herkese Açık Mutfak” projesini hayata geçirdi. 11 yıldır dileyen herkes mutfaklarımızı gezebiliyor” dedi.

Türkiye’de 30 yıldır ‘hamburger’ denince akla gelen McDonald’s, hızlı servis sektöründe standartları belirliyor, tarih yazıyor. Türkiye’de kapılarını 1986 yılında açan McDonald’s bugün 1 milyarıncı hamburgerini servis etti. McDonald’s Genel Müdürü Oğuz Uçanlar, McDonald’s’ın 11yıldır tüm tüketicilere kapısı açık olan mutfağında misafirlere kendi pişirdiği hamburgerleri ikram etti.

Oğuz Uçanlar: İlk günkü heyecanla…

30 yıllık Türkiye macerasında, sektöründeki her dönemece adını yazdıran McDonald’s, mutfağından 1 milyarıncı hamburgeri çıkardı. McDonald’s Türkiye Genel Müdürü Oğuz Uçanlar, “kalbimiz” dediği McDonald’s mutfağına girerek, 1 milyarıncı hamburgeri pişirip servis etti. Uçanlar, “Türkiye’ye adım attığımız gün, hızlı servis sektörünün oyun kurucusu olduk. Standartları biz belirledik, Türkiye’ye hızlı, lezzetli, kaliteli hamburgerler servis ettik. Sürdürülebilir kaliteye imzamızı attık. Bugün 1 milyarıncı hamburgerimizi hazırlarken de ilk günkü özeni ve heyecanı duyuyoruz” dedi.

‘Kendimize güveniyoruz, herkesi mutfağımıza bekliyoruz’

30 yılda 950 milyon adet ekmek, 1.3 milyar hamburger köftesi, 106 milyon litre süt ve süt ürünleri, 780 milyon kutu patates ve 14 bin 500 ton salata tüketildiğine dikkat çeken Oğuz Uçanlar, “Bu rakamlar Türkiye’nin bize güvendiğini, bizi sevdiğini gösteriyor. Biz de kendi standartlarımıza çok güveniyoruz. Bu yüzden de sektörde mutfağının kapılarını misafirlerine açan ilk şirket olduk. Yıllardır mutfağımızın kapıları tüm misafirlerimize açık. Türkiye’yi hızlı servis kavramı ile tanıştıran bu büyük mutfak bir yılda yaklaşık 100 milyon kişiye hizmet verdi. Herkesi mutfağımızı ziyaret etmeye davet ediyoruz.” diye konuştu.

‘Sürdürülebilir hamburger stratejisi’

Tüm dünyadaki McDonald’s restoranlarını her gün 70 milyon insanın ziyaret ettiğine dikkat çeken Uçanlar, “Her gün bir Türkiye nüfusu kadar insanın bizi sadece lezzetimiz için tercih ettiğini söylemek mümkün değil. Biz lezzetimiz kadar kaliteli ürünlerimiz ile de tercih ediliyoruz. 30 yıldır vazgeçilmez olmamızı sağlayan bu iş modeline biz ‘Sürdürülebilir Hamburger Stratejisi’ diyoruz” dedi.

Bu modeli 5 kademeli olarak değerlendirdiklerini belirten Uçanlar, “Yarattığımız istihdam, çalışanlarımıza sunduğumuz imkan ve fırsatlar, tedarikçilerimizle birlikte oluşturduğumuz muazzam sistem, 30 yıldır ülkemize yaptığımız aralıksız yatırımlar ve tabii ki en önemlisi de işimizin kalbine koyduğumuz tüketicilerimizin beklenti ve ihtiyaçlarını dinlemek… Kısacası ekibimize, tedarikçilerimize, müşterilerimize, sektöre ve ülkemize yaptığımız yatırım. İşte sürdürülebilir hamburger stratejisi budur. En nihayetinde hedefimiz tüm McDonald’s deneyiminin müşterilerimiz için hayatlarında kısa ve keyifli bir mola olması” dedi.

‘McDonald’s Türkiye 81 ülkeye örnek gösterildi’

McDonald’s Türkiye’nin her alanda sektördeki öncülüğünü kanıtlayan bir yıl geçirdiğini belirten McDonald’s Türkiye Genel Müdürü Oğuz Uçanlar, “Son 10 yılın en iyi performansını sergiledik. Son iki çeyrekte Türkiye performans olarak diğer McDonald’s operasyonlarının olduğu 81 ülkeye örnek gösterildi. İş bölümlerinde uyguladığımız strateji ciromuza da olumlu yansıdı. 2016 yılında 750 milyon TL’lik bir ciro gerçekleştirdik. Hedefleri tutturmakla kalmayıp yüzde 10 da üzerine çıktık. 2017 yılı hedeflerimizi de bu ölçüye göre belirledik. Hedefimiz restoran başına 240 bin müşteri. Bunun için sürdürülebilir yatırımlar yaparak istikrarlı büyümeye odaklanmaya devam edeceğiz. Yani her yerde olmaya çalışmak yerine doğru yerde, doğru lokasyonda olacağız. Restoran açılışlarımızla büyüme planlarımızı da bu şekilde yapıyoruz. Kendimize büyük hedefler koyduk, sistemimize güveniyoruz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz