Ana Sayfa Yiyecek-İçecek McDonald’s ‘ailece’ başarıya koşuyor

McDonald’s ‘ailece’ başarıya koşuyor

Türkiye’de tam 30 yıldır ‘hamburger’ denince akla gelen McDonald’s, başarısının sırrını çalışanları ve aileleri ‘aile olabilmekte’ görüyor. ‘Ailece McDonald’s’ günlerinde çalışanların aileleri restoranlara davet ediliyor ve hem çalışan hem de aile bağlılığı sağlanıyor. McDonald’s Türkiye İnsan Kaynakları Direkötrü Dr. K. Mehmet Büyükçolak, “McDonald’s Türkiye’ye adım atarken çalışanlarıyla büyük bir aile olmayı hedeflemişti. Ailece McDonald’s günlerinde bir araya gelip, bu büyük ailenin kaynaşmasını sağlıyoruz” dedi.

McDonald’s, Türkiye’deki 30 yıllık yolculuğunda 42 ildeki 260’tan fazla restoranı ve yarattığı ekosistemle 15 bin kişilik büyük bir aile haline geldi. Türkiye’de ‘hamburger’ denince akla gelen McDonald’s Türkiye, başarısının sırrını ‘aile olabilmekte’ görüyor ve bu doğrultuda çalışmalarını sürdürüyor.

Bu yıl uygulamaya konulan ‘Ailece McDonald’s’ günleriyle çalışanların aileleri tüm Turkiye restoranlarında aynı gün restoranlara davet ediliyor. Etkinlikte ailelere McDonald’s ve kariyer imkanları, kadın istihdamı ile ilgili bilgiler verilirken mutfak turu da yaptırılıyor. Böylelikle hem çalışan hem de aile bağlılığı sağlanırken, aileler yakınlarının iş ortamını da görme şansı yakalıyor.

Güven, bağlılık, değer kavramlarını güçlendirmek amacıyla hayata geçirilen ‘Ailece McDonald’s’ günlerine şu ana kadar yaklaşık 7 bin çalışanın ailelerinden 14 bin kişi katıldı. Yaklaşık 10 bin kişi de mutfak turunu tamamladı.

Konuyla ilgili McDonald’s Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Dr. K. Mehmet Büyükçolak, “Misafirlerimizi restoranlarımızın kapısından gülen bir yüz ve memnun bir ifade ile uğurlayabilmek onlara sunulan hizmetin kalitesine bağlı. Bu hizmetin yüzde 100 misafir memnuniyetini sağlayacak şekilde sunulmasındaki en önemli etken ise çalışanlarımız. ‘Ailece ‘McDonald’s günleri çalışanları, yönetim takımını ve aileleri bir araya getiriyor. Böylelikle aileler hem kariyer hikâyelerine canlı olarak tanık olabiliyor hem de kafalarındaki soru işaretleri yok oluyor” dedi.

Büyükçolak: Kariyerin yaşı yok

Ailece McDonald’s günleri için Büyükçolak, “Her yaştan çalışanlarımızın beklentilerine dokunmayı hedefliyoruz. Bu yüzden tüm aileleri restoranlarımızda ağırlıyoruz. Örneğin, çocuklarını büyütmüş ve daha önce iş hayatına atılmamış ailelerinin kadın bireylerine McDonald’s’ta kariyer imkanına sahip olduklarını göstermek istedik. Onları, ‘aile bütçesine katkının ve kariyerinin yaşı yoktur’ mottosuyla bizimle çalışmaya davet ettik. Böylelikle de kadın çalışan sayımızı yüzde 10 artırmayı hedefliyoruz. Diğer taraftan restoran çalışanlarımızın yüzde 83’ü Y kuşağından. Y kuşağının önceliklerini incelediğimizde kariyer beklentilerinin yüksek, aile ve yöneticilerinin işbirliğini önemseyen, bağımsız fakat sosyal bağları güçlü bir profil olduklarını görüyoruz. Ailece McDonald’s günleri ile Y kuşağı çalışanlarımızın bu beklentilerini de karşılamayı hedefliyoruz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz