Ana Sayfa AVM MaviBahçe Açık Hava Sineması perdeleri açtı

MaviBahçe Açık Hava Sineması perdeleri açtı

MaviBahçe Açık Hava Sineması, sinemaseverleri ağırlıyor. MaviBahçe’nin teras alanında düzenlenen gösterimler ücretsiz olarak sunuluyor.

MaviBahçe Açık Hava Sineması etkinliği, yönetmenliğini Mahmut Fazıl Coşkun’un yaptığı güçlü oyuncu kadrosu ile dikkat çeken “Yozgat Blues” filmi ile başladı. MaviBahçe’nin teras alanında düzenlenen gösterimler ücretsiz olacak.

“Sinema için kıymetli bir adım”
Sinemada izlediğimiz filmlerin ve izleyici profili devamlı değiştiğini ifade eden filmin yönetmeni filmin yönetmeni Mahmut Fazıl Coşkun, “Ticari olarak değil, kalıcı ve değerli bir film olmak adına yola çıkan bir filmin yapımcı/yönetmeninin, bir filmin çok fazla seyircisi olmayacağının, dağıtım sorununun baş göstereceğini bilmesi gerekiyor. Senin yaptığın film ticari olmayabilir ve sinema salonları sahne vermeyebilir. Dolayısıyla bizim ülkemizdeki sorun bu tür filmlerin gereğinden az incelenmesidir. Bu tür filmlere yüz bin gibi bir izleyici gitse çok farklı olur tabii. MaviBahçe’nin biz yönetmenleri izleyiciyle buluşturmak için verdiği desteğin aslında sinema kültürünü geliştirmek adına attığı çok kıymetli bir adımdır. Umarım MaviBahçe örneği başka yerlerde de gerçekleşir” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz