Ana Sayfa Gündem Maslak’a yeni AVM: 42 Shops&Art

Maslak’a yeni AVM: 42 Shops&Art

İstanbul’un merkezi iş alanı Maslak, yepyeni bir alışveriş merkeziyle büyük bir değişim yaşayacak. Eğlence, sanat ve alışverişi bir araya getirecek olan 42 Shops&Art kapılarını açmaya hazırlanıyor. Birbirinden özel uluslararası ve ulusal yeme içme markalarının yer alacağı 42 Shops&Art, sanattan spora sunduğu sosyalleşme olanaklarıyla bölgeye yepyeni bir dinamizm getirecek. Açıkhava sineması, galerileri, kültür merkezi ile her an yaşayan bir eğlence merkezi olmaya hazırlanan 42 Shops&Art, Maslak’ın tüm çevresini değiştirecek.

Plazaları ve iş merkezleriyle yoğun insan trafiğine sahip, İstanbul’un en değerli ve prestijli bölgesi Maslak, 42 Shops&Art ile ofis saatleri dışında da gündüzden geceye uzanan hareketli bir kültür ve sosyal yaşamı beraberinde getiriyor.

Maslak’ın merkezinde konumlanan 42 Shops&Art, toplu taşıma noktalarına ve ana ulaşım yollarına yakınlığı ile İstanbul’un kalbi olan bu bölgenin sosyal yaşam merkezi oluyor. İTÜ ve Sanayi Metro duraklarına sadece 200 metre uzaklıkta, beş dakikalık yürüme mesafesinde olan 42 Shops&Art, üçüncü havalimanı ve üçüncü köprünün tamamlanması ile daha da merkezi bir nitelik kazanacak.

Erol Özmandıracı: Hayatın renkleri Shops&Art’ta

Erol-Ozmandiraci42 Shops&Art’ta yer alacak markalarla bir araya gelen Bay İnşaat Yönetim Kurulu üyesi Erol Özmandıracı, 42 Shops&Art’ın, Bay İnşaat’ın 41 yılı aşan köklü ve seçkin inşaat geçmişinin gücü ve itibarını yansıttığına, yepyeni bir AVM konsepti sunduğuna değindi. “Bay İnşaat, dünyanın ve Türkiye’nin elit mimarları tarafından ve tamamen öz kaynaklarımız kullanılarak hazırlanan, hukuki altyapısı tamamlanmış, ruhsatı alınmış, imar yönetmeliklerine uygun yaşam projelerini inanç, azim ve kararlılık ile hayata geçiriyor” diyen Özmandıracı, şöyle devam etti:
“Türkiye’nin ekonomisinin yavaşladığının söylendiği bir dönemde 80 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirilen 42 Shops&Art AVM, 27 bin 500 metrekare toplam kiralanabilir açık ve kapalı alana sahip. Rezidanslarımız, ofislerimiz ve 42 Shops&Art ile birlikte hayatı dopdolu yaşamak isteyen 10 bin aktif yaşayan/çalışan ve günlük toplam 20 bin kişilik ziyaretçi kapasitesiyle Türkiye’nin en sıra dışı karma yaşam merkezini sunmaktan gurur duyuyoruz. Maslak’ın dinamizmine uygun, hobi ile sanatın, spor ile yeme içme keyfinin buluştuğu dopdolu bir alışveriş merkezini İstanbul’a kazandırıyoruz. 42 Shops&Art’ta, sosyalleşmek, kaliteli vakit geçirmek isteyen şık mekan arayışında olan herkese, günün her saatinde en seçkin detayları bir arada sunacağız. Aralarında ilk kez Türkiye’ye gelenlerin de olduğu yeme içme ve eğlence sektörünün uluslararası markalarını İstanbullularla buluşturuyoruz. Bununla birlikte Türkiye’nin ilk Lezzet Müzesi’ne, ayakta bin, oturmalı 750 kişilik Performans Sanatları Merkezi’ne, bin metrekarelik kapalı alanda sanat galerilerine, müzelere, açık hava sinemasına, Klasik Otomobil Kulübü’ne, spor salonu, çocuk eğlence merkezine ev sahipliği yapacağız” dedi.

50 bin kişinin çalıştığı Maslak bölgesinden iş çıkışı yaşanan trafik yoğunluğuna dikkat çeken Özmandıracı, “İnsanların Maslak’tan kaçmadığı, burada vakit geçirdiği, trafikte kaybedecekleri zamanı, 42 Shops&Art’ın aktiviteleriyle sosyalleşerek kazanmalarını istiyoruz” dedi.

Maslak’a 500 milyon dolar yatırım yapıldı

Toplamda 500 milyon dolarlık yatırımla hayata geçen 42 Maslak’ta AVM yatırımı 80 milyon dolar olarak gerçekleşti. Her aşaması titizlikle tamamlanan 42 Maslak’ta dünya ve Türkiye’nin kalitesini ispatlamış iş ortaklarıyla çalışıldı. Toplam 250 bin metrekarelik alanda 42 katlı iki kule, 322 rezidans, 16 penthouse, 195 home ofis, 61 bin metrekare yatay ofis, 30 bin metrekare AVM alanıyla Maslak’ta yepyeni bir yaşam merkezi yükseldi.

42 Maslak’ın mimari tasarımını Heathrow Havalimanı ve Shangai Media Center gibi dünyanın ekonomi ve yaşam merkezlerindeki projeleri ile 17 farklı ülkede ofisleri bulunan, 200‘den fazla ödül sahibi mimari grup Chapman Taylor yaptı. Rezidans ve penthouse’ların iç mimarisi Metex Mimarlık, 42 Shops&Art’ın iç tasarımı ise Abdullah Burnaz tarafından gerçekleştirildi. 42 Maslak, yalnızca belli kriterlere uyularak yapılan binaların sahip olabildiği LEED Sertifikası’na üç kez sahip olarak sürdürülebilirlik konusundaki ciddiyetini de ispatladı.

Arazinin sağlamlığı, düşük enerji tüketimi, ses ve ısı izolasyonu malzeme ve iç ortam kalitesi gibi kriterlerde yüksek bir performans sergilemesinin yanı sıra; var olan yeşil alanları koruyarak kentsel dönüşümü destekleyen Bay İnşaat, arazinin önceki durumuna göre yüzde 10 yeşil alan artışı sağladı.

42 Maslak’ta A Kule’nin 25. katında yer alan, 42 Fitness – Pool&SPA etkileyici manzarası ile spor tutkunlarının çekim merkezi… İç ve dış dekorasyonu ile kalitenin her detayda kendini gösterdiği 42 Residence Lounge; rezidans sahiplerinin dinlenebileceği ve sevdikleri ile vakit geçirebileceği özel bir alan olarak tasarlandı. 42 Maslak Ofis Sokağı ise bahçeli veya teraslı ofisleri, tüm çalışanların kullanımına açık kafeleri, restoranları, açık sanat galeri ile yoğun iş temposu arasındaki keyifli molalar için ilham veren seçenekler sunuyor.

Dünya İstanbul Jimmy’z’i konuşacak

Monaco Prensi Albert’in sahibi olduğu dünyaca ünlü gece kulüplerinden Jimmy’z Monte-Carlo, yurtdışındaki ilk mekanının kapılarını 42 Shops&Art’ta açacak. 45 yıldır var olan Jimmy’z Monte-Carlo efsanesi, eğlence hayatının popüler olduğu onlarca dünya şehri içinde İstanbul’u ve 42 Maslak’ı seçti. Çarpıcı ortamı, heyecan verici atmosferi, son trend müzikleri ve ünlü DJ’leriyle dünyanın en prestijli ve kaliteli mekanları arasında bulunan Jimmy’z, eğlencesini ve ışıltılı gece hayatını Maslak’a taşıyor. “Monaco’nun konsolosluğu” olarak tanımladığı Jimmy’z’in Türk turizmine büyük katkı sunacağını belirten Erol Özmandıracı “Dünyanın en meşhur gece kulübüne biraz Türk işi katacağız. Jimmy’z bir restoran-bar-gece kulübü olacak. Monaco prensinin bu en meşhur markasını ilk defa İstanbul’da açmak için elimizden geleni yapıyoruz. Louis Vuitton’un da sahibi 35milyar euro cirolu dünyanın en büyük marka içki ve moda devi LVMH’in de ortak olduğu Jimmy’z sayesinde Türkiye’nin prestijine bu dönem bir değer katmak istiyoruz. Tüm dünya basını İstanbul’da Jimmy’z konuşacak. Kişi başı turist döviz girdisinin eleştirildiği İstanbul’un böyle bir yatırımla fark yaratacağına kesin gözle bakıyoruz” diye konuştu.

Türk Lezzet Müzesi

Türkiye’nin 81 ilinden gelen 22 ayrı yörenin eşsiz lezzetleri 42 Shops&Art’ta 4 bin metrekarelik Türk Lezzet Müzesi’nde bir araya geliyor. Izgara, tandır, taş fırın, ocak gibi pişirme tekniklerini, köfteden baklavaya, çörekten balığa, çevirmeden çorbaya, sandviçten pideye, süt tatlısından Türk kahvesine gerçek ve özgün Türk lezzet liderlerinin yarattığı bu havuz belki de dünyanın en zengin gastronomi alanlarından biri olacak.

Müze, 2016 yılına damgasını vuracak dev bir proje olarak öne çıkıyor. Türkiye’de bir ilk olan ‘‘Türk Lezzet Müzesi’’ Türkiye’nin dört bir yanından gelen lezzetlerin buluşacağı, üstelik tüketilebilen bir müze olarak hayata geçecek. Müzenin gurme ürünleri ve öncü sunum stilleri ile turistlerin ve gurme tutkunlarının uğrak mekanı 42 Shops&Art olacak. Türk Lezzet Müzesi etkinlikleri, lezzet buluşmaları ve uzman gurme konukları ile kültürel bir buluşma noktası olarak ön plana çıkarılacak.

42 Sanat Programı

42 Shops&Art, koleksiyonerlerin kişisel tutkularını vurgulayarak koleksiyonculuk kavramını tanıtma ve keşfetmeye adanmış bir sergi alanının yanında çekici duvar resimleri ile grafiti ve grafik çalışmalarına da ev sahipliği yapıyor. Bu karma kültürel merkezde, en tesadüfi ziyaretçiyi bile çağdaş sanatın sunduklarına çekmek için dikkatle seçilmiş ve ilham veren sürprizler bulunuyor.
Sayısız sanat deneyiminden sonra ziyaretçiler; artfulliving.com.tr’nin sanat kafesinde sanat dünyasından son haberleri ve trendleri takip edebilecek.

Çağdaş sanatçıların heyecan veren dünyasına tanıklık etmek için çekici bir ortam yaratarak bugünün sanatının durumunu sergileyen 42 Sanat Programı; 42 Maslak Pazarlama ve Satış Direktörü Zeynep Salman önderliğinde Türkiye’de çağdaş sanat alanında uzmanlaşmış Kerimcan Güleryüz ve Marcus Graf’ın sanat danışmanlığı kapsamında gerçekleştiriliyor.

Bin metrekare sanat alanı

42 Shops&Art, çağdaş sanata ve günümüzün galericilik anlayışına uygun bin metrekarelik sanat galerilerine ev sahipliği yapıyor. Dinamik sanat piyasasının önde gelen galerilerinin gereksinimlerine göre özel olarak tasarlanmış bu alanda modern sanatın birçok farklı dalının seçkin örnekleriyle karşılaşmak mümkün.

42 Shops&Art Sanat Galerileri; mekansal özelliklere profesyonel bakış açısıyla ve mekanın ihtiyaçlarına önem vererek tasarlanmış olması, farklı ve kısa dönem kiralama fırsatlarıyla (1-3-6-9-12 aylık kiralama seçenekleriyle) Türkiye’de çağdaş sanatın odak noktası olacak.

Sanat, spor, kulüpler, galeriler

42 Shops&Art; konser, gösteri, tiyatro ve müzikallerin yer alacağı ayakta 1000, oturmalı 750 kişilik performans sanatları merkeziyle İstanbul’un popüler buluşma yeri; spor salonlarıyla sağlıklı yaşam tutkunlarının gözdesi olacak. Kendini kanıtlamış ve güvenilir yerel/ulusal sanat galerileri, sergi alanları ve Koleksiyoner Müzesi ile sanatsever ve koleksiyonerlerin yeni çekim noktası haline gelecek.

Organik pazar alanında yer alacak sağlıklı ve özenle seçilmiş organik ürünler ile bölgenin organik ürün taleplerini karşılıyor olacak. 42 Maslak Shops&Art’ın 2 bin metrekarelik açık alanında yer alacak Organik Pazar, Bit Pazarı, İkinci El Pazarı ve Antika Pazarı ile İstanbul sakinlerine farklı bir alışveriş deneyimi yaşatacak.

Pazar aktivitelerinin olduğu açık alanlar aynı zamanda farklı konseptli restoranıyla “Klasik Otomobilciler Lokali”, klasik otomobil tutkunlarının buluşma noktası olacak.  Açık hava sineması ise rahat ve keyifli ortamı ile sinemaseverlerin beğenisini toplayacak.
42 Shops&Art AVM’de çocukların farklı etkinliklerde eğlenceli vakit geçirebilecekleri ve yeteneklerini keşfedebilecekleri bin 300 metrekarelik bir çocuk eğlence ve eğitim merkezi de bulunacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz