Ana Sayfa Hizmet-Tedarik Mars, görüntü kalitesi için yatırım atağında

Mars, görüntü kalitesi için yatırım atağında

Mars Cinema Group, sinema seyircilerine eşsiz bir deneyim sunma amacı doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor. Mars Cinema Group, Sony’den toplamda 82 adet dijital sinema projektörü satın almaya karar verdi.

Türkiye’nin en prestijli sinema zincirlerinden biri olan Mars Cinema Group, gelecek yıl yapılacak yeni sinemalarında seyircilerine en gelişmiş dijital 4K’yı sağlamak için kullanmak üzere toplam 82 adet Sony Digital Cinema 4K projektör satın alma kararını verdi. Sony, önümüzdeki aylarda Mars Cinema Group’a çeşitli 4K dijital projektörleri ile 3D sistemlerini temin edecek.

Türkiye’de Cinemaximum sinemaları ile hizmet veren Mars Cinema Group, yüzde 100’ü dijital olan sinema salonlarında, gerçeğe yakın, kristal netliğindeki 3 boyutlu görüntü kalitesi ile 3 boyutlu sinema avantajını ziyaretçileri ile buluşturmakla birlikte sinema keyfini eşsiz bir deneyime dönüştürüyor. Aynı zamanda Mars Cinema Group; hızla gelişmekte olan Türk sinema sektöründe gişe pazarının yüzde 50’sini elinde tutuyor.

Mars Cinema Group, sinema seyircilerine eşsiz bir deneyim sunma amacı doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor. Yeni yapılan sinemalarda Sony Digital Cinema 4K ile ilerleme kararı, Mars Cinema Group misafirlerinin en iyi görüntü kalitesiyle kristal netliğinde içeriğin tadını çıkarmaya devam etmesini sağlayacak. Sinemaseverlerin ve sektörün tercihi haline gelen Sony 4K ile çekilen ve yansıtılan filmler, gerçek hayattakiler gibi detaylar ve zengin canlı renkler sunuyor.

Sony, 45 adet dijital sinema 3D sistemi temin etmenin yanı sıra seyircilere küçük boyutlu salonlarda Sony 4K’nın etkileyici heyecanını yaşatan SRX-R510P projektörlerden 41 adet sağlayacak. 29 adet SRX-R515P projektör orta boyuttaki salonlar için temin edilecek, 8 adet ise DCI sertifikalı ikili projeksiyon sistemi SRX-R515DS Mars Sinema’nın büyük boyutlu seçkin salonlarında kullanılacak. Sektör lideri, 8,000:1 kontrast oranı ve SRX-R515 projektörün performansından yararlanarak SRX-R515DS, büyük boyutlu ekranlar için iki projektörde de bulunan eşsiz yüksek basınçlı civa lamba yüksek basınçlı civa lamba dizilimi ile en düşük operasyon maliyetleri ve kolay kurulumla mümkün olan en iyi görüntü kalitesini buluşturuyor.

İki Sony SRX-R515S projektörü birleştirerek 2D sunum için 1,8 kazançla beyaz perdede 14 ft-L için 19,5 metreye kadar veya 3D için 2,4 kazançla (kuruluma bağlı) gümüş perdede 4,5 ft-L 23 metreye kadar referans ışık seviyesi sağlıyor. Sistem, daha küçük ekranlarda 3D görüntüleri günümüzün ışık seviyesi standartlarının da ötesine geçmek isteyenlere ışık kaynağında daha geniş boşluk payı sunuyor.

sony-projeksiyonAnkara’dan Van’a, Mardin’den İzmir’e Türkiye’nin dört bir yanından Mars Cinema Group’a ait toplam 10 sinemada Sony Digital Cinema 4K kurulumu yapılacak. Sistemler, Sony’nin dijital bayisi olan ve tüm Türkiye ve çevre ülkelerinde güvenilir çözümler sunan Omega Sinema Sistemleri tarafından kurulacak. Ayrıca Omega Sinema Sistemleri, Mars Cinema Group’a 5 yıl boyunca bakım ve destek hizmeti verecek. Bu hizmet, sinema operatörüne iç rahatlığı vererek kendi müşterilerine odaklanma özgürlüğü sağlıyor. Kapsamlı ve esnek bir yaklaşım sağlayarak operatörlerin, aylık sabit bir ücret karşılığında kendi tercihlerine göre sürdürülebilir bir iş inşa etmeleri mümkün oluyor. Sony 4K dijital sinema projektör sistemleri, izleyicilere mümkün olan en yüksek kalite ile en sarmalayıcı ve eğlenceli izleme deneyimini sunuyor.
Sony Dijital Sinema 4K İş Geliştirme Müdürü Tim Potter işbirliğinden duyduğu memnuniyeti şöyle ifade etti: “Tüketicilerin artık daha istisnai görüntü kalitesi aradığı günümüzde, sinemada artırılmış görüntü kalitesine olan talep günden güne artıyor. Önde gelen zincirlerden küçük bağımsız salonlara kadar hali hazırda 18.000’i aşkın sinema, Sony 4K Dijital Sinema projektörleri ile sinemaseverlere olağanüstü bir izleme deneyimi sunuyor. Mars Cinema Group’la yapmış olduğumuz bu anlaşma çerçevesinde, Türkiye’deki sinemalarda daha fazla insana 4K ve Sony Digital Cinema 3D kalitesini ulaştıracak olmaktan mutluluk duyuyoruz.”

Mars Cinema Group CEO’su Kurt Rieder ise “Türkiye’nin dört bir yanında eşsiz bir sinema deneyimi sunma yolundaki çabalarımızı sürdürüyoruz. Büyümemize paralel olarak yeni projektörlere duyduğumuz ihtiyaç da artmaya devam ediyor. Tüm üreticilerin sunduğu 4K çözümlerini dikkatlice karşılaştırdık ve Sony’nin projektörleri, günümüz pazarındaki en iyi görüntü kalitesini sunarak diğerleri arasında bir adım öne çıktı. Sony Digital Cinema 4K misafirlerimize hak ettikleri görüntü kalitesini sunmamıza imkân veriyor. Buna ek olarak toplam sahip olma maliyetinin düşük olması, bu anlaşmayı hem bizim için hem de misafirlerimiz için çok cazip hale getirdi” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz