Ana Sayfa AVM Maltepe Park AVM’de ‘Mutluluğun Sırrına Yolculuk’

Maltepe Park AVM’de ‘Mutluluğun Sırrına Yolculuk’

Maltepe Park Alışveriş Merkezi, 7-16 Ekim tarihleri arasında Bhutanlılar’ın mutlu dünyalarını ziyaretçileri için aralıyor.

Bhutan. Himalayalar’ın ardında bin yıllarca dünyadan gizlenen Budist Krallığının adı. Amaçları; mutluluk. Ülke, dış dünyaya açıldığı son 50 yılda, kendi özgün kültürünü ve doğasını koruyan, ekonomik refahı değil, bireysel mutluluğu hedefleyen bir sistem geliştirmiş. İnsanlığın, iyi yaşam sırlarını keşfetme sevdası ile yanıp tutuştuğu günümüzde, Bhutanlılar, dünyada insanın ve doğanın uyum içinde yaşadığı daha iyi bir gelecek için örnek alınıyor.

Ece Türkiye Proje Yönetimi AŞ tarafından yönetilmekte olan Maltepe Park Alışveriş Merkezi, Bhutanlılar’ın mutlu dünyalarını ziyaretçileri için aralıyor. 7 – 16 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek “Mutluluk Ülkesi: Bhutan” sergisi farklı yaşam tarzı ve felsefeleri ile Bhutanlılar’ın binlerce yıllık mutluluk birikiminin kapısını aralıyor. Magma Dergisi ve Karşılaşmalar Fikir Atölyesi işbirliğiyle hayata geçirilen sergide renkli fotoğrafların yanı sıra; Bhutanlılar’ın, yaklaşık 30 senedir uyguladığı bir sistem olan ve günümüz dünyasındaki sorunlara bir alternatif olarak görülen ‘Gayri Safi Milli Mutluluk Endeksi’ adı verilen sistemlerinin detayları ve ilgi çekici videolar da Maltepe Park ziyaretçilerini bekleyenler arasında olacak.

Maltepe Park, geniş foodcourt alanı, seçkin marka karması, her daim sanata değer veren duruşu ile Esenkent metro durağı çıkışında ziyaretçilerine ferah ve eğlenceli bir ortamda hizmet vermeye devam ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz