Ana Sayfa AVM Lovelet Outlet’te ‘muhteşem’ sergi

Lovelet Outlet’te ‘muhteşem’ sergi

Lovelet Outlet, Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen “Muhteşem Osmanlı Animatif Sergi” ve etkinliğe ev sahipliği yapıyor.

Lovelet Outlet Alışveriş Merkezi 15-30 Ekim tarihlerinde Türkiye’de ilk defa gerçekleşen “Muhteşem Osmanlı Animatif Sergi ve çocukların çeşitli aktiviteler yaptığı Taş Mektep atölyesi oluşturarak velilere ve çocuklara saray keyfi yaşattı.

15 Ekim’de ziyaretçilere açılan sergi 30 Ekim’e kadar meraklılarını bekliyor. Yeniçeri Ocağı yeniçerileri, demirci ocağı, hanedan tahtı, at üstünde şehzade gibi birebir boyutlarında hazırlanan 3 boyutlu dönem temaları kullanıldığı serginin yanı sıra büyüklerinde minikler kadar ilgisini çeken Taş Mektep atölyesi büyük ilgi görüyor. Etkinlikte her çocuğa üzerinde kendi adının yazılı olduğu topaç hediye edilerek, erkek çocukları şehzade kıyafeti kız çocukları sultan oluyor. Okçuluk, kilim dokuma, takı tasarımı, at biniciliği ve topaç çevirme gibi etkinliklerin yer aldığı atölyede sadece çocuklar değil anne – babalar da S”altanat Makamında Sultan” ve padişah kostümü giyerek anı ölümsüzleştiriyorlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz