Ana Sayfa Yiyecek-İçecek Louis Vuitton, pop-up restoranı Woori’yi dördüncü kez Güney Kore’de açıyor

Louis Vuitton, pop-up restoranı Woori’yi dördüncü kez Güney Kore’de açıyor

Lüks giyim perakendecisi Louis Vuitton, Güney Kore’deki dördüncü pop-up restoranı Woori’yi açıyor.

Louis Vuitton, Seul’ün güneyindeki Gangnam Bölgesi’ndeki amiral mağazası Louis Vuitton Maison Seul’de açılacak olan bir pop-up restoran için en iyi Koreli şeflerle iş birliği yapıyor. Woori Louis Vuitton restoran, Fransız lüks markasının Seul’deki dördüncü pop-up restoranı olacak.

Louis Vuitton ilk kez Koreli şeflerle çalışıyor ve hansik yani geleneksel Kore mutfağı sunuyor. Tek Michelin yıldızlı modern Kore restoranı Hansikgonggan’ın sahibi-şef Cho Hee-sook menünün başına geçiyor. Çoğunlukla Kore mutfağının “vaftiz annesi” olarak anılan Cho, 1983 yılından bu yana mutfakta çalışıyor ve 2021 yılında Michelin’in Mentor Şef Ödülü’ne layık görüldü. Cho ayrıca Asya’nın En İyi 50 Restoranı 2020’de En İyi Kadın Şef seçildi.

Açılan menüye ayrıca geleneksel Kore restoranı Onjium’un baş aşçıları Cho Eun-hee ve Park Sung-bae, modern Kore kaliteli yemek mekanı Mingles’ın sahibi şef Kang Min-goo ve Kore-Fransız esintili tatlı butiği Lysée’nin pasta şefi de katılıyor. Louis Vuitton tarafından yapılan açıklamada, “Konuklar Louis Vuitton’un şeflerle paylaştığı işçiliğin değerini hissedecekler” dendi.

Cho, “Yaklaşan pop-up’ı gerçekten sabırsızlıkla bekliyorum çünkü kendini Kore yemeklerine giden yolu açmaya adamış şeflerle el ele verdik ve Kore’nin eşsiz yemeklerini ve kültürünü Louis Vuitton ile yeniden yorumlayabildik” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz