Ana Sayfa Marka-Mağaza Loreal’e cinsiyet çeşitliliği için büyük ödül

Loreal’e cinsiyet çeşitliliği için büyük ödül

Dünya kozmetik devi Loreal, sektöründeki öncü vizyonu, topluma olan duyarlı bakış açısı ve eşitlikçi istihdam politikasıyla önemli ödüllere layık görülmeye devam ediyor. Ethics & Boards Observatory ve Institut du Capitalisme Responsable (Sorumlu Kapitalizm Enstitüsü) tarafından “Toplumsal Cinsiyet Çeşitliliği Büyük Ödülü”ne layık görülen Loreal, Tüketim Malları ve Hizmetleri kategorisinde de Cinsiyet Çeşitlilik Ödülü’nin sahibi oldu.

100 yılı aşkın süredir sektöre hizmet veren kozmetik devi Loreal, Ethics & Boards Observatory ve Institut du Capitalisme Responsable (Sorumlu Kapitalizm Enstitüsü) tarafından Toplumsal Cinsiyet Çeşitliliği Büyük Ödülüne ve Tüketim Malları ve Hizmetleri kategorisinde de Cinsiyet Çeşitlilik Ödülü’ne layık görüldü.

Loreal Grubu, tüm dünyada sürdürdüğü istihdam politikası gereği işyerinde cinsiyet eşitliğine ilişkin devam eden bir kararlılığa ve eşit iş sınıflandırmalarını sağlamayı sürdürüyor. Grup 2007 yılından bu yana ücretlendirme aralığını analiz etmek için Fransa ulusal enstitüsü (INED) ile birlikte çalışıyor. Loreal Grubu’nda çalışan kadınlar, dünya genelindeki 89.331 çalışanının yüzde 70’ini, Grup İcra Komitesinin yüzde 33.3’ünü ve Yönetim Kurulu’nun yüzde 46’sını (15 üyeden 7’si) temsil ediyor. İşyerindeki cinsiyet eşitliği konusundaki çalışmalarıyla Loreal, 30 ülkede hem GEEIS (Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Avrupa ve Uluslararası Standart) hem de EDGE (Toplumsal Cinsiyet Eşitliği için Global İş Sertifikasyon Standardı) sertifikalarının da sahibi olarak dikkat çekiyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Loreal Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Jean-Paul Agon “Toplumsal cinsiyet çeşitliliği, yaratıcılığın, inovasyonun ve performansın kaynağı olduğu için topluluğumuz için stratejik bir önceliktir. Bu iki ödül, Loreal’in şirketin her kademesinde erkeklerle kadınlar arasındaki eşitlik konusundaki uzun süredir devam eden taahhüdünü kabul ediyor. Şirketimizde ve toplumumuzda toplumsal cinsiyet çeşitliliğini geliştirme çabalarımızı daha da hızlandırmamızı teşvik ediyorlar” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz