Ana Sayfa Marka-Mağaza L’Oréal cinsiyet eşitliğin de 1. sırada

L’Oréal cinsiyet eşitliğin de 1. sırada

L’Oréal, Equileap’in 19 farklı kriterine göre şekillenen 2017 Global Cinsiyet Eşitliği sıralamasında 23 ülkeden 3000 şirket arasında sahip olduğu liderlik nedeniyle Cinsiyet Eşitliği ödülüne layık görüldü

Ödülü, L’Oréal’in Yetenek Geliştirme ve Çeşitlilikten Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Jean-Claude Le Grand, Amsterdam’da yapılan bir törende aldı. Jean-Claude Le Grand konuyla ilgili olarak; “Bu değerli ödül, 10 yıllık kesintisiz çalışmanın ve cinsiyet eşitliğinin işyerinde mutluluğun, yaratıcılılığın, inovasyonun, performansın ve büyümenin artırılmasına yönelik temel bir araç olduğuna dair tam bir inancın sonucudur. Cinsiyet eşitliği konusunda dünyanın her yerinden 3000 şirket arasında bir numara olarak tanınmak büyük bir onur. Bu onur bizi bu alanda daha önemli çalışmalar gerçekleştirmek için motive ediyor” diye konuştu.

Equileap Kurucu Ortağı ve CEO’su Diana van Maasdijk ise konuya dair şunları söyledi; “Cinsiyet anlamında çeşitliliğin sağlanması çok akıllıca bir hamle. Çok sayıda araştırma bunun verimlilik açısından daha iyi sonuçlar anlamına geldiğini gösteriyor. Bu ödülün, L’Oréal ve diğer şirketleri daha da teşvik etmesini ve dünyanın her yerinde cinsiyet eşitliği konusunda gerçekleşen ilerlemeleri hızlandırmasını umuyorum”.

L’Oréal Grubu’nda yöneticilerin yüzde 62’si, İcra Kurulu üyelerinin yüzde 33’ü ve Yönetim Kurulu üyelerinin yüzde 46’sı kadınlardan oluşmakta, L’Oréal markalarının yüzde 58’i kadınlar tarafından yönetilmektedir. Türkiye özelinde ise; 1118 çalışanın, 746’sı kadın; üst yönetiminyüzde 71’inde kadınlar yer alırken, orta düzey yöneticilerin yüzde 58’ini yine kadınlar oluşturuyor.

L’Oréal, işyerinde cinsiyet eşitliği konusunda uzun süredir ciddi bir şekilde çalışmakta ve eşit iş sınıflandırması ve eşit beceriler için eşit ücret sağlamayı hedeflemektedir. L’Oréal’in 2007 yılından bu yana ödeme eşitsizliğinin analizi konusunda Fransa Ulusal Demografik Çalışmalar Enstitüsü (INED) ile birlikte çalıştığı Fransa’da, benzer işler temelinde ödeme eşitsizliği 2015 itibariyle yöneticiler için yüzde 3,21 iken, diğer çalışan kategorilerinde yoktur.

İşyerinde cinsiyet eşitliği konusunda kaydedilen ilerlemenin tanınması anlamında L’Oréal, 23 ülkede GEEIS (Gender Equality European and International Standart-Cinsiyet Eşitliği Avrupa ve Uluslararası Standartı) ve 7 ülkede EDGE (Cinsiyet Eşitliği için Global İşletme Sertifikasyonu Standardı) sertifikasyonlarını almıştır

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz