Ana Sayfa AVM Kullanılmayan bilgisayarlar, okula laboratuvar oldu

Kullanılmayan bilgisayarlar, okula laboratuvar oldu

MaviBahçe Alışveriş ve Yaşam Merkezi ‘Mavi Garaj’ isimli sosyal sorumluluk projesiyle Emine Lahur Ortaokulu’na Bilgisayar Laboratuvarı kazandırdı.

MaviBahçe’de kurulan atölyede, AVM ziyaretçilerinin bağışladığı bozuk, kullanılmayan bilgisayarlar gönüllülük esasıyla tamir edilip, bakımları yapıldı. Faaliyetlerine devam edecek olan Mavi Garaj isimli atölyenin devamı gelecek olan etkinliklerinde tüm ziyaretçilerin, yardım kampanyasına katılabileceği bildirildi.

MaviBahçe Alışveriş ve Yaşam Merkezi, imece usulü yürütülen Mavi Garaj isimli sosyal sorumluluk projesi ile İzmir’deki bir okula bilgisayar laboratuvarı kurulmasını sağladı. Kampanyaya katılan İzmirliler, evlerinde, iş yerlerinde kullanmadıkları arızalı bilgisayarları, MaviBahçe’deki danışma noktasına teslim etti. MaviBahçe’de oluşturulan Bilgisayar Tamir Atölyesinde bilgisayarlar tamir edildi, bakımları yapıldı. Daha sonra yenilenen cihazlar ile Emine Lahur Ortaokulu’na Bilgisayar Laboratuvarı kuruldu.

Gönüllüler çalışabiliyor
Bilgisayar tamiri ve yenilenmesinde gönüllüler de çalışabiliyor. Bilgisayar tamiri konusunda bilgisi olmayan gönüllüler, uzman personel eşliğinde görev alarak projeye katkı sunabiliyor. Atölyede bilgisayar tamiri için gerekli tüm ekipmanlar yer alıyor. Bilgisayarlar danışmaya teslim ediliyor ve atölye çalışmalarına başlanacak güne kadar depolanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz