Ana Sayfa İNDEKS Carrefour İçerenköy Kozyatağı Carrefour AVM 269 milyon euroya satılıyor

Kozyatağı Carrefour AVM 269 milyon euroya satılıyor

Kozyatağı Carrefour AVM 269 milyon euro’ya satılıyor. İstanbul’da 24 yıl önce açılan ve içerisinde 126 markanın faaliyet gösterdiği Kozyatağı Carrefour AVM satılıyor. Kozyatağı Carrefour AVM’nin yeni sahibi Gülaylar Group.

127 dönüm alan üzerinde bulunan Kozyatağı Carrefour AVM’nin satışı ile ilgili yürütülen görüşmelerde sona gelindi. 24 yıl önce açılan AVM’nin yeni sahibi, City’s ve Meydan İstanbul AVM’nin de sahibi olan Gülaylar Group oluyor. Satış bedeline ilişkin üzerinde anlaşılan tutar ise 269 milyon euro olduğu öğrenildi.

Hürriyet gazetesinde yer alan habere göre Rekabet Kurumu’nun da onay vermesi ile birlikte hissedevir işlemi de gerçekleştirilmiş olacak. Söz konusu dev AVM’nin yeni sahibi City’s Gayrimenkul Geliştirme AŞ olacak.

21 milyon ziyaretçisi var

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yeni metro ağı içindeki dev AVM’de 126 marka hizmet veriyor. Yılda 21 milyon kişinin ziyaret ettiği AVM’nin kiralanabilir alanı 65 bin 400 metrekare seviyesinde. 100 yıla yakın geçmişi bulunan Gülaylar Group’un faaliyetleri üç ana sektörde yoğunlaşıyor. Bin 600 kişinin çalıştığı grubun, Türkiye’nin yanı sıra New York’ta da yatırımları bulunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz