Ana Sayfa Gündem Korkmaz, kentteki ilk mağazasını Kayseri Park AVM’de açtı

Korkmaz, kentteki ilk mağazasını Kayseri Park AVM’de açtı

Paslanmaz çelik mutfak gereçleri ve elektrikli ev aletleri alanında Türkiye’nin önde gelen üretici markalarından Korkmaz, Kayseri’de sadece kendi ürünlerinin yer aldığı ilk perakende noktasını, Kayseri Park AVM’de Kayserililerin hizmetine sunuyor.

1972 yılından bu yana paslanmaz çelik mutfak gereçleri ve elektrikli ev aletleri alanında bugün 80 ülkeye ihracat gerçekleştiren Korkmaz; yurt içinde bin 600 satış noktası, 33 Korkmaz Shop ve yurt dışında ise 14 Korkmaz Shop ile hizmet veriyor. Korkmaz bugün Sancaktepe, Kandıra ve Tuzla’daki üç fabrikasında toplam 58 bin metrekare kapalı alanda faaliyet gösteriyor.

Türkiye’nin ilk çelik çaydanlık üretimi gibi alanında pek çok ilkleri bünyesinde barındıran Korkmaz, Kayseri’de kendi adını taşıyan ilk mağazasını Kayseri Park AVM’de açmanın mutluluğunu yaşıyor. Korkmaz Mutfak Eşyaları Perakende Mağazalar Müdürü Süleyman Korkmaz mağaza ile ilgili olarak, “Kayseri’de kendi adımızı taşıyan ilk mağazamızı yoğun ilgi üzere Kayseri Park AVM’de açtık. Bu mağazamız ile birlikte toplam mağaza sayımızı 33’e çıkardık. Mağazamız 95 metrekarelik alandan oluşuyor. Korkmaz’ın ürettiği tüm ürünleri Kayserililer bu mağazada bulabilecek. Korkmaz olarak geçtiğimiz yılı oldukça verimli geçirdik ve Tuzla’daki fabrikanın da açılmasıyla üretim kapasitemizi artırdık. Bu yıl toplam ciromuzu 300 milyon TL, ihracat yaptığımız ülke sayısını 85 ve istihdamımızı ise bin kişiye çıkarmayı hedefliyoruz. Türkiye’de sektörünün lideri olan Korkmaz’ı kısa sürede dünyadaki büyük oyunculardan biri haline getirmek için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz