Ana Sayfa İNDEKS Koçtaş Koçtaş, tasarımcıları ödüllendirdi

Koçtaş, tasarımcıları ödüllendirdi

Koçtaş’ın, üniversiteli gençlerin sektöre olan ilgisini artırmak ve tasarım alanında yaratıcı düşünceyi desteklemek amacıyla bu yıl yedinci kez düzenlediği ‘Koçtaş Açık Fikir İç Mekân Tasarım Yarışması’nda ödüller sahiplerini buldu. Ödül töreninde konuşan Koçtaş Genel Müdürü Alp Önder Özpamukçu, Koçtaş Açık Fikir İç Mekân Tasarım Yarışması’nın her yıl artan bir ilgiyle karşılanmasından büyük mutluluk duyduğunu belirtti.

Koçtaş’ın 2010 yılından bu yana devam ettirdiği ve bu yıl yedinci kez düzenlediği Koçtaş Açık Fikir İç Mekân Tasarım Yarışması’nda ödüller sahiplerini buldu. Koçtaş Genel Müdürü Alp Önder Özpamukçu ev sahipliğinde Divan Otel Taksim’de düzenlenen ödül törenine; aralarında yüksek mimar ve sanatçı Erol Evgin’in de yer aldığı jüri üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Koçtaş Genel Müdürü Alp Önder Özpamukçu, ödül töreninde yaptığı konuşmada, Açık Fikir İç Mekân Tasarım Yarışması’nın her yıl artan bir ilgiyle karşılanmasından büyük mutluluk duyduğunu belirterek, “Türkiyemizin daha ileriye taşınması için, üretken gençlere ve onların yaratıcı projelerine her zaman çok ihtiyacımız var. Biz biliyoruz ki, içinde gençlerin bulunduğu her iş çok değerlidir. Çünkü bir ülkede gelecek umudunu besleyen en önemli atar damar, gençler ve onların yaratıcı becerileridir. Bildiğimiz bir şey daha var. Eğer hedefinizi doğru belirler, bu konuda özenle çaba harcar ve kararlılıkla doğru bildiğiniz yere yatırım yaparsanız, muhakkak ama muhakkak başarıya ulaşırsınız. Koçtaş Açık Fikir İç Mekân Tasarım Yarışması da, işte bu üç ilkenin üzerine kurulmuştur. Yedinci senemizde 50 üniversiteden toplam 126 öğrencinin yarışmamıza başvurmasıyla, bugüne kadarki en yüksek katılım sayısına ulaştık ve sizlerin sayesinde bir ilki gerçekleştirdik. ‘Koçtaş Açık Fikir İç Mekân Tasarım Yarışması’ şimdiden Türkiye’nin en uzun soluklu tasarım yarışmaları arasında yerini almış bulunuyor” dedi.

“Koçtaş, köklü bir geçmişe sahip olduğu kadar genç de bir şirket”

Alp Önder Özpamukçu sözlerine şöyle devam etti: “Koçtaş, köklü bir geçmişe sahip olduğu kadar genç de bir şirket. Çalışanlarımızın yüzde 44’ü 30 yaş altındaki genç arkadaşlarımızdan oluşuyor. Açık Fikir İç Mekân Tasarım Yarışması da bizim daha genç ve dinamik kalmamıza vesile oluyor. Bugüne kadar binlerce üniversite öğrencisi ile temasa geçerek bu arkadaşlarımızın yaratıcılıklarını göstermelerine aracılık ettik, gelecek yıllarda da etmeye devam edeceğiz.”

Birincilik ödülü Atılım Üniversitesi’nin oldu

Bu yıl birinci olan Atılım Üniversitesi, Mimarlık Bölümü Öğrencisi Bilal Uğur Liman 10.000 TL para ödülü ve Koçtaş’ta yaz stajı imkânı, ikinci olan Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, İç Mimarlık Bölümü Öğrencisi Atakan Tamtekin 7.000 TL para ödülü, üçüncü olan İstanbul Medipol Üniversitesi, Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü Öğrencileri Asude Nur Sancaktutan ve Hatice Dilara ise toplam 5.000 TL para ödülü kazandılar. İlk üç ödüle ek olarak, her biri 2.500 TL değerinde 5 adet de mansiyon ödülü de törende sahiplerine verildi.

Yarışmanın jürisinde; Yüksek Mühendis Prof. Dr. Hasan Şener, Yüksek Mimar Erol Evgin, Y. Doç. Dr. Saadet Aytis (Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi), Endüstri Ürünler Tasarımcısı Ali Bakova (ODTÜ), Prof. Dr. İnci Deniz Ilgın (Marmara Üniversitesi), Prof. Dr. Gül Koçlar Oral (İstanbul Teknik Üniversitesi), ve Koçtaş Mutfak Kategori Direktörü Mert Kesimer yer alıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz