Ana Sayfa Yiyecek-İçecek KFC “en iyi ürün ustaları”nı seçti

KFC “en iyi ürün ustaları”nı seçti

KFC, kurucusu Albay Harland Sanders’ı ve 1930’lardan bu yana değişmeden kullanılmaya devam edilen 11 baharatlı gizli tarifini “Kurucu Haftası” kapsamında gerçekleştirdiği çeşitli etkinliklerle andı.

Dünyanın en büyük tavuk zinciri KFC, 1930’lardan bu yana değişmeyen 11 gizli baharatlı tarifine ve yüzde 100 gerçek tavuk etiyle hazırlanan lezzetlerine gösterdiği özeni, bu lezzetleri hazırlayan çalışanlarına da gösteriyor. 11 gizli baharatlı tarifin keşfedilişini ve kurucusu Albay Harland Sanders’ı her yıl “Kurucu Haftası” kapsamında bir dizi etkinlikle anan KFC, bu yıl ayrıca şefleri arasında özel bir yarışma da gerçekleştirdi. Her gün %100 taze tavuk etinden taze olarak elleriyle hazırladıkları KFC ürünlerinin lezzetine lezzet katan şefler arasından öne çıkan ilk 3 isim, “KFC Ustaların Ustası” unvanını kazandı.

120 KFC ürün ustasının başvurduğu etkinlikte, 9 kişiden oluşan jüri, ürünleri sıcaklık, tat, yapı ve görüntü kriterlerine göre titizlikle değerlendirdi. Kıyasıya geçen değerlendirmelerin sonunda birinci KFC Kentpark şubesi şefi Orhan Kaplan seçilirken, Beşiktaş şubesi şefi Cafer Kılıç ikinci, İzmir Konak Pier’den Duygu Derya Demircioğlu ise üçüncü oldu.

“Amacımız, çalışanlarımızı gerçek birer mutfak şefi olmaları için desteklemek”
Jüri üyelerinin usta şefler tarafından hazırlanan birbirinden başarılı ürünler karşısında epey zorlandıklarına dikkat çeken KFC Türkiye Pazarlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Zeliha Şener, KFC’nin en iyi ustalarının ürünleri büyük bir özenle pişirdiklerini ve bu ürünleri sıcaklık, tat, yapı ve görüntü kriterlerine göre titizlikle değerlendirdiklerini belirtti. Şener; “KFC Türkiye olarak her yıl ürün ustalarımıza bin 350 saatten fazla iş başı ve 7,5 saat sınıf içi eğitim veriyoruz. Tüm Türkiye’de 21 değerlendirme günü ve 459 saatlik bir değerlendirme maratonu sonucunda en iyilerimizi belirliyor ve ödüllendiriyoruz. Amacımız, her bir ürün ustamızı sürekli gelişim yolunda motive etmek ve gerçek birer mutfak şefi olmaları için desteklemek. Çünkü KFC ürünleri genel algının aksine, fast-food mantığıyla üretilmiyor. Mutfakta çalışan ürün ustalarımız her gün, taze tavuk etinden yapılan her bir ürünümüzü elleriyle marine ediyor, unluyor, en doğru kıvamda ve çıtırlıkta pişiriyor ve taze taze misafirlerimize servis ediyor.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz