Ana Sayfa AVM Keşif serüveni Zorlu’da başlıyor

Keşif serüveni Zorlu’da başlıyor

Zorlu Alışveriş Merkezi, yarıyıl tatilinde, minik ziyaretçilerini, Macellan’dan Kolomb’a, Pierre de Maricourt’dan, Marco Polo’ya ve Captain James Hook’a kadar tarihe damgasını vurmuş en önemli kaşiflerin serüvenleri ile dünyayı keşfe davet ediyor.

Zorlu Alışveriş Merkezi, 21 Ocak – 12 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek “Keşif Serüveni Zorlu’da” isimli keyifli bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Katılımcılar için özel olarak tasarlanan Keşif Serüveni alanında gerçekleşecek bir dizi etkinlik kapsamında minik ziyaretçiler eğlenirken öğrenecekler. Etkinliklere katılan çocuklar atölye çalışmasında kendi pusulalarını yapacak ve bu pusula ile etkinlik alanını keşfe çıkacaklar. Çıktıkları bu keşifte kendilerine verilen keşif defterleri ile etkinlik sürecinde öğreneceklerini, keşiflerden elde ettikleri çıkartmalar ile tamamlayacaklar.

Düzenlenen etkinlikler kapsamında minik katılımcılar özel olarak tasarlanan alanda Macellan havuzunda uzaktan kumandalı gemi ile Macellan’ın batıya olan macerasını deneyimlerken onlara eşlik edecek anlatımcılar ile Macellan’ın macerasını öğrenecekler. Kristof Kolomb’un Atlas Okyanusu’nu aşıp Hindistan kıyılarından, Dominik Adaları’na kadar olan keşiflerini ise interaktif keşif alanında izleyecekler. Önce kendi pusulasını yapmayı öğrenen minikler, pusulanın tarihi gelişimine katkıda bulunan Pierre de Maricourt’un bozulan çarklı pusulasını tamir edip Maricourt’un serüvenine devam edecekler. Anlatımcılar ile Marco Polo’nun İtalya’dan Çin’e uzanan rotasını öğrenen minikler, keşif defterlerinde bu rotayı canlandıracaklar.

Minikler, son olarak özel olarak hazırlanan keşif haritalı alanda fotoğraf çektirerebilecek, bu keyifli etkinlikten bir hatıra ile ayrılacaklar.

Ücretsiz olan etkinlik, Cuma ve Cumartesi günleri 12:00 – 20:00, diğer günler 12.00 – 19.00 saatleri arasında Metro Katı’nda gerçekleşecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz