Ana Sayfa İNDEKS Karaca Home Karaca’ya Red Dot ödülü

Karaca’ya Red Dot ödülü

Mutfak, sofra ve ev tekstili kategorilerinde ürünler tasarlayan Karaca, en iyilerin seçildiği ve tasarım dünyasının “Oscar”ı sayılan ürün tasarım yarışması Red Dot Design’da “Red Dot Product Design” ödülünün sahibi oldu.

Ev dünyasına ait hayallerdeki ürünleri hayata geçiren Karaca, ürün tasarımcısı Ahmet Toplu tarafından tasarlanan Glacial çatal kaşık bıçak takımı ile “Red Dot Design”da ürün tasarım ödülüne layık görüldü.

En iyilerin seçildiği ve tasarım dünyasının “Oscar”ı sayılan ürün tasarım yarışması Red Dot Design’a, 57 ülkeden 5214 başvuru yapılırken, Karaca ödülü dünyanın en ünlü 41 jüri üyesinin yaptığı oylama sonucu aldı. 2013 yılından bu yana Karaca için ürün tasarımı yapan Ahmet Toplu, “Glacial”ı tasarlarken buzullardan esinlenip doğada oluşan formları ele aldı.

Dünyanın her yerinden en iyi üreticilerin ve tasarımcıların katıldığı “Red Dot Design” ödüllerinde 31 kategoride ödül verilirken, Red Dot jüri olmaları için kendi alanlarında dünyanın en ünlü ve hatırı sayılır tasarım uzmanlarını ve sanatçıları davet ediyor. 1955 yılından itibaren her yıl düzenlenen Red Dot Design’da jüri, piyasada satışta olan ürünleri ödüllendirerek onlara Red Dot adı ile tasarımda kalite mührü vuruyor.

İnsanların sevdikleriyle paylaşmaktan keyif aldığı anlara eşlik eden Karaca, benzersiz tasarımlar ile sofraların vazgeçilmezi olmaya devam ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz