Ana Sayfa İNDEKS Flo Kar yağdı, FLO’nun satışları patladı

Kar yağdı, FLO’nun satışları patladı

FLO Mağazacılık 2017 yılına hızlı giriş yaptı. Şirketin 2017 Ocak ayının ilk 10 gününde satış performansı, geçtiğimiz seneye göre yüzde 26 düzeyinde arttı. Kış ve yoğun kar yağışının da etkisiyle bu dönemde en çok kışlık botlar ve kalın tabanlı kışlık ayakkabılar ilgi gördü.

Türkiye’de 50 yıllık deneyimiyle, ayakkabı perakende sektörünün lideri olan Flo Mağazacılık, Ocak ayının ilk 10 gününde satış performansını yüzde 26 düzeyinde arttırdı. Düzenlenen kampanyaların etkisinin yanı sıra Türkiye genelini etkisi altına alan yoğun kar yağışıyla birlikte özellikle kışlık bot ve ayakkabılarda satışlar yüksek miktarda artış gösterdi. Markanın bot satışları bir önceki yılın ocak ayına göre yüzde 34 düzeyinde artarken, kışlık ayakkabılarda ise yüzde 17 oranında artış kaydedildi. Kışlık botları ise outdoor ürünler ve kışlık ayakkabılar takip etti.

İndirim sezonuna ek olarak yapılan kampanyaların da satışa olumlu etkisi olduğunu belirten Flo Mağazacılık CEO’su Burak Övünç elde edilen rakamların, 2017 yılı için son derece umut verici olduğunu söyledi. Flo Mağazacılık’ın son yıllarda sergilediği yıllık yüzde 30 büyüme grafiğini 2017 yılında da sürdüreceklerini kaydeden CEO Burak Övünç açacakları yeni mağazalar ile Türkiye’nin her noktasına ulaşmaya devam edeceklerini söyledi.

2017’de 85 FLO mağazası açılacak

Flo Mağazacılık CEO’su Burak Övünç sözlerini şöyle sürdürdü: “Göstergeler ne olursa olsun, önce ülkemize sonra da kendimize güveniyoruz ve hızla büyümeye devam ediyoruz. Flo Mağazacılık olarak, bu yıl içerisinde yurt içinde 40, yurt dışında de 45 olmak üzere toplam 85 tane yeni mağaza açacağız. Yine Türkiye’deki bir diğer perakende markamız Sport in Street mağazalarımız ise 2017 yılı sonunda ise 100 mağazaya ulaşacak. Avrupa pazarında ise gücümüze güç katan Reno markasıyla 500’ün üzerinde mağazamız var, büyümeye devam edeceğiz. Lumberjack markamızla da ayakkabı satışı konusunda iddiamızı sürdüreceğiz. 2017 yılı sonunda Lumberjack’in bağlı olduğu Brand Park ile İtalya’nın yanı sıra Fransa, İspanya, Yunanistan ve diğer Avrupa ülkelerinde yaklaşık 2 milyon çift ayakkabı satışı gerçekleştirmeyi öngörüyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz