Ana Sayfa Hizmet-Tedarik Jenaratörde bakım hizmeti önem taşıyor

Jenaratörde bakım hizmeti önem taşıyor

Kış aylarında yaşanan elektrik kesintilerinde yoğun olarak kullanılan jeneratörlerin uzun süre sorunsuz ve tam kapasite çalışmasını sağlamak için servis ve bakımını aksatmamak gerekiyor. İhmallerden oluşabilecek arızalar performans düşüklüğüne yol açarken, maddi zararlara da neden oluyor. Aksa Jeneratör CEO’su Alper Peker elektrik kesintilerinde jeneratörün sorunuz çalışabilmesi için satış sonrası bakım hizmeti veren firmaları tercih etmenin önemini vurguluyor.

Jeneratörlerin uzun süre sorunsuz, yüksek performans ile kullanabilmek için kesintilere karşı hazır tutmak büyük önem taşıyor. Elektrik kesintisinden zarara uğramadan çıkmak için enerji ihtiyacına uygun ve bakımı düzenli olarak yapılan jeneratörleri tercih etmek gerekiyor.

Bakımı düzenli yapılan jeneratörler hem kesinti anında kısa sürede devreye giriyor hem daha uzun ömürlü oluyor. Jeneratör bakımı ile ilgili Aksa Jeneratör CEO’su Alper Peker: “Kış döneminde elektrik kesintileri yoğun jeneratör kullanımını da beraberinde getiriyor. Jeneratörlerin düzenli bir şekilde çalışması için yılda bir kez mutlaka jeneratör bakımını öneriyoruz. Günlük ve haftalık jeneratör bakımının kullanıcı tarafından yapılması uygunken, aylık kontrollerin uzman, eğitimli bir teknisyen tarafından yapılması gerekiyor. O sebeple jeneratör tercihinde satış sonrası hizmet veren, periyodik bakımın yapılabildiği firmaları tecih etmek gerekiyor. Biz Aksa Jeneratör olarak müşterilerimize 7 gün 24 saat hizmet veriyor ve onların ihtiyaçlarını karşılamak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Jeneratörde genel bakım yılda bir kez yapılmazsa motorda paslanma, devir daimde çürüme ve radyatörde delinme meydana gelebiliyor. Aksa Jeneratör, Türkiye genelindeki 300 çalışanı, 85 servis noktası ve yedek parça stoğu ile kalite standartlarında ve teknik talimatlara uygun garantili bakım hizmeti sağlıyor. Türkiye’nin yanı sıra jeneratör ihracatı yaptığı her ülkede servis hizmeti veren Aksa Jeneratör, her kıtada bulunan bölge müdürlüklerine bağlı servis noktalarıyla satış sonrası desteğini sürdürüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz