Ana Sayfa Gündem İzmirliler MaviBahçe’yi sevdi

İzmirliler MaviBahçe’yi sevdi

MaviBahçe, açılışının üzerinden henüz bir yıl geçmemesine karşın İzmir’in buluşma noktalarından biri haline geldi. MaviBahçe AVM Müdürü Vedat Özeren, “İzmirlilerin aradıkları her şeyi bir arada bulabildiği bir yaşam merkezi olduk” diyor. Vedat Özeren ile MaviBahçe’yi konuştuk.

Röp, AVMDergi.com

Vedat Bey, öncelikle MaviBahçe’nin mimari nitelikleri ve yapısal özellikleri hakkında bilgi alabilir miyiz?
60 bin metrekare kiralanabilir alana sahip MaviBahçe’de, 4 kat üzerinde 200’den fazla mağaza, 50 restoran ve kafe, 2 bin kişi oturma kapasiteli yeme içme alanı, İzmir’in en geniş çocuk katı ve eğlence alanları ile IMAX teknolojisini İzmirlilerle ilk kez buluşturan 11 salonlu sinema yer alıyor. İzmir’in cumbalı evlerinden, köprü ve bahçelerinden, balkonlarından esinlenilmiş, İzmir’e uyumlu bir mimari konsept, palmiyelerle ve begonvillerle Ege’ye uygun bir bahçe peyzajı geliştirildi. Teraslı restoran ve kafelerin, palmiye ağaçları ve Ege’ye özgü çiçekler ile bezenmiş havuzlu ferah bahçelerin çevrelediği meydanı, geniş rekreasyon alanları, ziyaretçileri benzersiz bir alışveriş ve eğlence deneyimine davet ediyor. 2 bin araç kapasitesine sahip otopark da ziyaretçilerin hizmetine sunuluyor.

MaviBahçe’nin lokasyon avantajları nelerdir peki?MaviBahçe, yeni konut ve ticaret yatırımları ile hızla gelişen, modern bir yaşam standardı sunan ve İzmir’in en yüksek nüfusa sahip ilçelerinden olan Karşıyaka’nın sınırları içerisindeki Mavişehir’de bulunuyor. İzmir metropolitan alanını ve komşu şehirleri kapsayan çekim alanında yaklaşık 5,3 milyon kişi yaşıyor. Karşıyaka ve Mavişehir’i birbirine bağlayan Cehar Dudayev Bulvarı üzerinde yer alan proje, ziyaretçilerin rahatlıkla yürüyerek ulaşabileceği, çok cazip bir noktada konumlanmış durumda. Çevreyolundan Karşıyaka’ya gelip giden tüm otobüs ve minibüsler MaviBahçe’nin önünden geçiyor, vapur ve feribot iskelelerinden dolmuşlarla kolayca ulaşılabiliyor. MaviBahçe ayrıca Metro istasyonlarına yürüme mesafesinde. Mavişehir’i anayollara ve çevre yoluna bağlayan ana aksın üzerindeki konumu sayesinde, ziyaretçiler, MaviBahçe’ye gerek özel araçları gerekse toplu taşıma olanaklarıyla kolaylıkla ulaşabiliyorlar. Birçok önemli otobüs hattı ve metro hattı MaviBahçe’nin çok yakınından geçiyor. İstanbul-İzmir otobanı ve Mavişehir-Karşıyaka tramvay hattı da göz önünde bulundurulduğunda, MaviBahçe şehrin her noktasına mükemmel şekilde bağlanıyor.

Markalar çekim gücünü artırıyor

mavibahce-avm-6

İzmir’de MaviBahçe hangi özellikleriyle ön plana çıkıyor, ziyaretçilerin tercih nedenlerinden bahseder misiniz? İzmirlilerin talep, ihtiyaç ve alışkanlıkları göz önünde bulundurularak planlanan projenin mimarisi, İzmir’in geleneksel evleri, köprüleri ve yeşil bahçelerinden ilham alıyor. İzmirlilere aşina oldukları “yaşam tarzını” sunacak olan MaviBahçe’de ziyaretçilerin, konforlu bir alışveriş deneyimi yaşamanın yanında, gerçekleştirilen sanatsal ve kültürel etkinliklere katılmaları, Ege’nin özgün lezzetlerini tatmaları, ferah meydan ve teraslarda aileleri ve arkadaşları ile keyifli vakit geçirmeleri hedefleniyor. MaviBahçe’nin içinde İzmir’in tüm özelliklerini bir arada barındırmasının yanı sıra güvenilir ve yeterli otopark imkanı ile güler yüzlü güvenlik ve hizmetli kadroları ziyaretçilerin tercih nedenlerinin başında geliyor. MaviBahçe nin İzmir Kentinin en nezih toplanma buluşma ve sosyalleşme alanı olduğunu ve müşteri memnuniyeti odaklı düşünen profesyonel yönetim anlayışı ile yönetildiğini söyleyebiliriz.

Marka karmanız hakkında bilgi alabilir miyiz? Marka karması yaparken nelere dikkat edildi?
MaviBahçe, 200’ün üzerinde ulusal ve uluslararası markaya ev sahipliği yapıyor. H&M, Beymen, Vakko, Koton, LC Waikiki, DeFacto, Mango ve Marks&Spencer’ın da aralarında yer aldığı, modaya yön veren markaların yanında, Macrocenter, TeknoSA, D&R, Fun Time, Tepe Home, Mudo Concept ve IMAX teknolojisi ile Cinemaximum da alışveriş merkezi için çekim gücü oluşturuyor. Bu markalardan bazıları İzmir ve Ege Bölgesi’nde ilk mağazalarını açtılar. İçerisinde giyimden eğlenceye, çocuk kuaföründen aktivite alanlarına kadar çocuklara dair her şeyi barındıran, İzmir ve çevre illerin en büyük ve nitelikli çocuk katı MaviBahçe’yi rakiplerinden ayırıyor. Big Chefs, Midpoint ve Hayal Kahvesi’nin de aralarında yer aldığı, Türk, dünya ve Ege mutfağından lezzetler sunan, açık alanları ile seçkin restoran ve kafeler de alışveriş merkezinin çekim gücünü artırıyor.

Yüzde 99 doluluk oranı

mavibahce-avm

MaviBahçe, hangi alanlarda iddialı? Yarattığınız algıyı destekleyecek, geliştirecek çalışmalarda en çok neye önem veriyorsunuz?
MaviBahçe öne çıkan farklı etkinlikleri ile STK’lar ile yaptığı işbirlikleri ile marka karması ve benzersiz mimari konsepti ile İzmir’de farklılık yaratıyor. Haytap ile işbirliği yaparak yemek katında kalan yemekleri evsiz hayvanlar ile paylaşıyoruz. Bankta Kitap projesi ile oturulan her bankta bir kitap bulma imkânı sağlıyoruz. Belli dönemlerde bisikletini getiren ziyaretçilere ücretsiz bisiklet bakım ve temizliği imkanı sağlıyoruz. Kadınlara bisiklet sürmeyi öğrettiğimiz çeşitli etkinliklerimiz oldu. Mezuniyet, düğün, aileye yeni bir bireyin katıldığı doğum gibi insanların hayatına yön veren konularda her şeyi bir arada bulabildikleri ve her konuda danışabildikleri festivaller düzenliyoruz. Kısacası klasik alışveriş merkezlerinde görülmeyen farklı etkinlik konseptleri ile İzmirlilerin ilgi alanlarına hitap edecek etkinlikler düzenliyoruz.

Doluluk oranınız nedir şu anda? Mağazalara ne gibi avantajlar sunuyorsunuz?
Yüzde 99 oranında doluluk olmakla beraber kiralama görüşmeleri devam eden mağazalarımız bulunuyor.  Dünya markalarının bir arada bulunduğu yaşam alanı olmamız, ziyaretçi giriş sayılarımızın yüksek oluşu ve İzmir’in bir buluşma meydanı olarak kabul görülmüş olmamız, çekim alanımızdaki ziyaretçilerimizin MaviBahçe markasına bağlı oluşu, lokasyon olarak ulaşılabilirlik kolaylığı, tramvay ile ciddi bir potansiyelin devreye girecek olması mağazalarımıza sunduğumuz avantajlar arasında. MaviBahçe’de çağdaş bir yaşam merkezi oluşturarak çekici bir konsept yaratıldı. Tüm markalarımız bu avantajlardan faydalanıyor.

Geniş kitlelere hitap ediyor


Hedeflediğiniz ziyaretçi profilini öğrenebilir miyiz? Çocuklara sunduğunuz imkân ve ayrıcalıklardan bahseder misiniz?
Hedeflediğimiz birkaç ziyaretçi profili var aslında. Öncelikle ailelere hitap ediyoruz. Çocuklar için özel konseptli dizayn edilmiş ve içinde çocukların tüm ihtiyaçlarının bulunduğu katımızda tüm seçeneklerin bir arada oluşu, geniş bir çocuk eğlence alanına sahip oluşumuz büyük bir çekim alanı oluşturuyor. Ayrıca İzmirli kadınların aradıkları her şeyi bir arada bulabildiği bir yaşam merkezi olduk. Bu sebeple geniş kitleler tarafından tercih ediliyoruz.

MavBahçe’de düzenlenen “Nostalji Akşamları” nasıl geçti, önümüzdeki dönem etkinlik programınız hakkında bilgi alabilir miyiz?
MaviBahçe İzmirlilere açık hava sineması kültürünü nostaljik Türk filmleri ile tekrar yaşattı. Yeşilçam’ın efsanevi filmlerinin gösterime girdiği açık hava sineması etkinliği ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi gördü. İzmirlilere farklı bir yaşam merkezi sunan MaviBahçe unutulmaya yüz tutan açık hava sineması kültürünü yeniden canlandırarak Ayhan Işık, Sadri Alışık, Kemal Sunal, Türkan Şoray Şener Şen, gibi ünlü sanatçıların rol aldığı filmleri ziyaretçiler ile açık hava sineması konseptinde buluşturdu. MaviBahçe’nin yemek katı terasında hazırlanan özel alanda ücretsiz olarak çiğdem ve gazoz eşliğinde gösterimdeydi. 19 Ağustos’ta Kerem Görsev ile harika bir konser gerçekleştirmeyi planladık. Ardından tüm İzmirlilerin ilgisini çekebilecek dolu dolu eylül programımız geliyor. Bisikletlere bayram temizliği yapıyoruz, 3-4 Eylül tarihlerinde sokak sanatçıları festivali ile MaviBahçe’de 365 gün sanat konseptimizin açılışını yapıyoruz, 10 Eylül’de ziyaretçilerimizi gökyüzünde harika bir ziyafet etkinliğine çıkarıyoruz. Doğukan Manço 24 Eylül’de çocuklar ve tüm sevenleri için harika bir show hazırlıyor. 2-11 Eylül tarihleri arasında Atatürk’ün en güzel fotoğrafları ile bir sergimiz gerçekleşecek. Bu arada cumartesi-pazar çocuk atölyelerimiz tüm kış boyunca devam edecek. Perşembe, cumartesi ve pazar günleri MaviBahçe’yi ziyaret edenleri ise bahçede müzik şöleni karşılıyor olacak.

Mavibahçe’nin ziyaretçi trafiğinden de bahseder misiniz?Hedeflenen ziyaretçi trafiğine yaklaşıldı, bununla beraber bizim hedefimiz yılbaşına kadar giriş sayılarını daha da yukarıya çekebilmek için 2. ve 3. çekim alanından daha fazla potansiyel ziyaretçiye ulaşmak ve ziyaretçileri MaviBahçe avantajları ile buluşturmak olduğunu söyleyebiliriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz