Ana Sayfa Dünyadan İsveçli perakende devlerinden ortak mağaza

İsveçli perakende devlerinden ortak mağaza

H&M ve Ikea’nın en büyük franchise sahibi Ingka Group, Londra’daki Livat Alışveriş Merkezi’nde ilk Atelier100 mağazasını açtı. İsveçli perakende devleri, mağazanın 100 kilometre yakınında tasarlanan ve oluşturulan ürünleri sergileyen, “fikir fabrikası” olarak adlandırılan “hiper-yerel” girişim için bir araya geldi.

H&M ve Ikea, yerel yaratıcıların mağazanın 100 kilometre yakınında üretilen ürünleri satmaları için Birleşik Krallık Hammersmith Livat Alışveriş Merkezi’nde Atelier100 mağazasını açtı. Atelier100, H&M ve Ikea’nın yaratıcı toplulukla daha güçlü bir bağ kurmasını ve yeni fikirlerin ortaya çıkmasına yardımcı olmak için tasarlandı.

H&M ve Ikea’nın en büyük franchise sahibi Ingka Group, Londra’nın Hammersmith kentindeki Livat Alışveriş Merkezi’nde ilk Atelier100 mağazasını açtı.

İsveçli perakende devleri, mağazanın 100 kilometre yakınında tasarlanan ve oluşturulan ürünleri sergileyen, “fikir fabrikası” olarak adlandırılan “hiper-yerel” girişim için bir araya geldi.

Ingka Group’un Kreatif Direktörü Marcus Engman, iki perakendecinin harika yaratıcılarla bağlantı kurma konusundaki ortak sorunu çözmek için güçlerini birleştirmeye karar verdiğini söyledi. Engman, “Büyümemiz, dünyanın en iyi yaratıcılarının bizimle çalışmasına bağlı” dedi.

H&M ve Ikea’nın Atelier100 mağazası aynı zamanda yaratıcılar için bir atölye görevi görüyor.

İki perakendeci, Nisan ayında Londra’da yaratıcıları ve yeni kurulan markaları bulmak için açık bir çağrı yaparak Atelier100 finansmanıyla ürünlerini hayata geçiren ilk 20 ortağı seçti. Yaratıcılar, mentorluk programından ve ürünlerini nasıl daha verimli ve sürdürülebilir hale getireceklerine dair tavsiyelerden de faydalanacaklar.

Atelier100 alanı hem yaratıcılar için bir atölye hem de ürünlerini satmak için bir mağaza görevi görecek. Tasarımcılar, Atelier100 alanını sürekli gelişecek geçici bir sergi alanına benzettiler.
H&M Küresel Marka İnovasyon Müdürü Camilla Henriksson, perakendecilerin diğer küresel şehirlerde daha fazla Atelier100 mağazası açmasını umduğunu söyledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz