Ana Sayfa Gündem İstMarina AVM, açılışa gün sayıyor

İstMarina AVM, açılışa gün sayıyor

İstMarina AVM, 28 Mart Çarşamba günü kapılarını açıyor. İstanbul Kartal’da kurulu İstMarina AVM, DAP Yapı ve TOKİ İştiraki Emlak Konut GYO tarafından 250 milyon euro yatırımla hayata geçiyor. Deniz manzaralı İstMarina AVM’nin kiralama ve yönetimi ise JLL Türkiye tarafından yürütülüyor.

İstanbul Anadolu Yakası’nın deniz gören AVM’si İstMarina, 28 Mart Çarşamba günü kapılarını açıyor. DAP Yapı ve TOKİ iştiraki Emlak Konut GYO AŞ iş birliğiyle Kartal sahilinde geliştirilen İstMarina AVM, 250 milyon euro yatırımla hayata geçiyor. Yönetim ve kiralama çalışmaları JLL Türkiye tarafından yürütülen İstMarina AVM, toplamda 70 bin metrekare kiralanabilir alana sahip.

165 bin metrekare alanda inşa edilen ve 160 mağazanın yer alacağı İstMarina AVM, 3 kattan oluşurken birçok ünlü markaya ev sahipliği yapacak.

Önünde mega yat marina alanı bulunan, içinden hızlı tren geçen İstMarina, yarısı açık yarısı kapalı alışveriş merkezi ile birlikte otel, özel okul, özel hastane, restoranlar, park ve dini tesis alanlarıyla daha önce pek çok yarışmadan ‘dünyanın en iyi karma projesi’ ödülüyle döndü.

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, “Özellikle son yıllarda hükümetimiz ve belediyelerimizce hızlanan ulaşım ve altyapı hizmetleri sayesinde, Anadolu Yakası tüm İstanbullular için çok daha önemli ve tercih edilir bir yaşam alanı haline gelmeye başladı. Son 10 yılda kişi başına gelirin 3 kattan fazla arttığı bir ortamda, Türk tüketicisi perakende sektörüne ciddi bir pay ayırdı ve bu artarak da devam ediyor” dedi.

Dap Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, Kartal’ın nüfusunun hızlı arttığını belirterek, şöyle konuştu:

“2015’te 480 bin olan Kartal nüfusunun 2025’te 1 milyona, yakın çevresindeki ilçelerle birlikte 4 milyona ulaşacağı öngörülüyor. Kartal E5 ve sahil yolu arasında 45 bin adet, İstMarina’nın 400 metre yarıçapında 15 bin adet yeni konut yapılması planlanıyor. Biz bir alışveriş merkezi değil, bir yaşam merkezi inşa ediyoruz. İçinde konut, ofis ve otellerin olacağı, Acıbadem Hastanesi gibi ve en az onun kadar bilinen özel bir okulun yer aldığı, havaalanının yanı başında olan, içinden hızlı tren geçen, Dünyanın en ünlü gurme restoranlarını barındıran İstMarina AVM, İstanbul’a gelen turistlerin ziyaret listelerine eklenecek. Tıpkı bir müze gezer gibi ziyaret edilecek” diye konuştu.

İstMarina AVM’nin yüzde 30’u kafe ve restoranlara ayrıldı

Yerli ve yabancı markaların yanı sıra sinema, çocuk oyun alanı gibi sosyal donatı alanlarının yer alacağı İstMarina AVM’nin, deniz manzarası, marina bağlantısı ve tasarımı ile Anadolu Yakası’nın çekim merkezlerinden olmayı hedefleniyor. 70 bin metrekare kiralanabilir alana sahip İstMarina AVM’nin yüzde 30’u kafe ve restoranlardan oluşacak. AVM’nin toplam bin 850 araçlık otoparkı bulunacak.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz