Ana Sayfa Gündem İstikbal Avrupa’da büyümeye devam ediyor

İstikbal Avrupa’da büyümeye devam ediyor

İstikbal, Avrupa’da büyümesini sürdürüyor. Almanya’nın Bremen kentinde açılan 700 metrekare büyüklüğündeki İstikbal mağazası, tam not aldı.

İstikbal, modern ve yenilikçi tasarımlarını Avrupa’ya taşımaya devam ediyor. Almanya’nın Bremen şehrinde açılan 700 metrekare büyüklüğündeki mağaza oturma gruplarından, yatak, yemek ve genç odalarına kadar bir evin ihtiyacı olan tüm ürün çeşitlerini sunuyor. Bremen’in en prestijli alışveriş bölgesinde yer alan mağaza büyük bir katılımla 24 Mart Cumartesi günü tüketicilerin beğenisi ile açıldı. Bremen’deki tüketiciler ev tekstilinden mobilyaya kadar uzanan, ev ürünlerinde her ihtiyaca cevap verebilecek geniş ürün grubuna yoğun ilgi gösterdi.

İstikbal markası yılın ilk mağaza açılışını Bremen’de yaparak Almanya ve Avrupa’daki büyümesine hız kesmeden devam edeceğini müjdeledi. Almanya’daki 11. mağazasından sonra yeni mağaza açılışları sırasıyla Suudi Arabistan, Yunanistan, İngiltere, Fas, Tacikistan ve Kırgızistan’da bekleniyor. Avrupa’da İstikbal mağazalarının bulunduğu Yunanistan, Bulgaristan, Almanya, Avusturya, Hollanda, Belçika, İngiltere, İsviçre, İsveç, Danimarka, Kosova, Arnavutluk’ta bulunan 150’den fazla münhasır mağazaya 2018 yılı içerisinde yeni ülkelerde dahil olmak üzere 15 yeni mağaza açılış planı bulunmakta.

İstikbal’in 2018 yılı koleksiyonu Bremen’de ilk kez tüketici ile doğrudan buluştu. 700 metrekarelik mağazada İstikbal’in 2018 yılına ait ilk tasarımları şıklığı ve kalitesi ile tüketicilerden tam not aldı. Mağazadaki ürünlerin tasarımların yanı sıra ürün kalitesi ile de sadece Bremen’deki Türklerin değil, Almanların da beğenisini kazandı. Markanın yoğun Ar-Ge çalışmaları, tasarım geliştirme faaliyetleri ve teknoloji yatırımları sonucu, İstikbal Avrupa’daki tüketicilerin beğendiği, tercih ettiği ve gururla sevdiklerine önerdikleri marka olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Boydak Dış Ticaret İştirakler Genel Müdürü Natık Akyol “Almanya dahil olmak üzere Avrupa’da neredeyse her ülkede İstikbal markamız ile yer alıyoruz. Bu ülkelerde her geçen gün mağaza sayımızı artırmaya devam ederken, 2018 yılındaki hedeflerimizde mağazacılık şeklinde girmeyi planladığımız yeni ülkeler de bulunuyor. ABD, Avustralya, İngiltere, Fas, Kanada, Tacikistan, Kırgızistan, İngiltere ve Yunanistan’da gerek yeni açılacak gerekse yapılandırılması tamamlanmak üzere olan yerler arasında. Global pazarda geniş ürün yelpazemiz ve kalitemize güvenimizi haklı çıkaran Avrupa’daki ilgi, başarılı çalışmalarımızın göstergesidir” dedi.

Akyol ayrıca, “Ülkemizdeki istihdamı artırmak için yeni pazar arayışımız devam etmektedir. Her geçen gün artan ürün çeşitliliğimiz, gelişen tasarım çizgimiz ve fiyat avantajımız pazar payımızı arttırmak için uygun koşullar sağlarken, kendiliğinden oluşan fırsatları yakalamanın yanı sıra yeni fırsatlar yaratmak da bizim görevimiz” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz