Ana Sayfa Dünyadan Hong Kong’taki AVM’ye 5 tenis kortu büyüklüğünde ekran

Hong Kong’taki AVM’ye 5 tenis kortu büyüklüğünde ekran

Mitsubishi Electric, Hong Kong’da bulunan Sogo Alışveriş Merkezi’nin dış cephesine beş tenis kortundan daha büyük ve altı dikey görüntüyü Full HD olarak gösterebilen bir Diamond Vision ekranı kurmaya hazırlanıyor.

Dünyanın ilk büyük ölçekli Diamond Vision LED videowall ekranını 1980’de Los Angeles’ta izleyicilerin karşısına çıkaran ve 2010 yılında dünyanın en uzun videowall ekranı ile Guinness Rekorlar Kitabı’na giren Mitsubishi Electric,şimdi de Hong Kong’un en büyük ve en yüksek çözünürlüklü Full HD LED ekranını kurmak için hazırlanıyor. Hong Kong’un en büyük alışveriş merkezi Sogo Hong Kong’un dış cephesine büyük bir Diamond Vision ekranı kurmak için Sogo Hong Kong Co. Ltd.’den sipariş aldığını açıklayan Mitsubishi Electric, kurulumuna şubat ortasında başlayacağı ekranı, 1 Ekim Çin Ulusal Günü’nde devreye almayı planlıyor. 19 metreye yaklaşık 72 metrelik ölçüleriyle beş tenis kortundan daha büyük olacak ekran, altı dikey görüntüyü Full HD olarak (G 1.080 piksel x Y 1.920 piksel) gösterebilecek olmasıyla dikkat çekiyor.

Sogo Alışveriş Merkezi’nin statik mega-billboard’unun yenilenmesi projesinde, Mitsubishi Electric’in Diamond Vision ekranı hem yüksek kontrast hem de yatayda ve dikeyde sunduğu geniş açılı izlenebilirliği nedeniyle tercih edildi. Şirketin şu anda kullandığı konvansiyonel ekranlardan yüzde 50 daha fazla kontrasta sahip olan bu ekran, yandan ve güneş ışığı altında yakından kolaylıkla izlenebilecek. Standart 45 derecelik ekranlarla kıyaslandığında dikeyde 80 derecelik bir görüş açısıyla izleme imkânı sunacak olan ekranda, Mitsubishi Electric’inkapatıldığında parlaklığı azaltan ve açıldığında kontrastı arttıran tescilli siyah paketli özel LED çipleri kullanılacak. Ayrıca kısa gölgelikleri sayesinde, güneş ışığı ekrana vurduğunda kontrast bozulması minimum düzeye indirgenecek.

Lifestyle International Holdings Limited’in sahip olduğu, Hong Kong’un en büyük alışveriş merkezi Sogo Hong Kong, 1985 yılından bu yana kentin önemli bir perakende noktası olarak biliniyor. Sogo Hong Kong’un Mağaza Müdürü Shinji Sawada, “Bu LED ekran, yalnızca bizim alışveriş merkezimizin konumunu güçlendirmekle kalmayacak, aynı zamanda Causeway Bay’in Hong Kong’un önemli bir alışveriş ve eğlence adresi olarak güç kazanmasını sağlayacak. Mitsubishi Electric adı, benzersiz işçilik ve profesyonelliğin yanı sıra öncü teknolojiyle adeta özdeşleşmiş durumda. Mitsubishi Electric’in Diamond Vision ekranları dünyanın en iyi ekranlarından biri olarak kabul ediliyor. Bu ekranın dünyanın en hareketli kesişme noktalarından birine bakacağını düşündüğümüzde, ürün kalitesinin bulunduğumuz lokasyonun önemine mükemmel şekilde yanıt vereceğinden tam anlamıyla eminiz” diye konuştu.

Mitsubishi Electric, bu güne kadar aralarında Tokyo Dome, New York’un Times Meydanındaki 1535 Broadway ve Houston’da bulunan NRG Stadyumunun da bulunduğu dünya çapında 950’den fazla lokasyona Diamond Vision ekranları kurdu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz