Ana Sayfa Dünyadan Holland & Barrett’in yeni sahibi Rus milyarder

Holland & Barrett’in yeni sahibi Rus milyarder

Dünyanın dört bir yanında bin 300’ü aşkın mağazası bulunan Holland & Barrett, Rus milyarder Mikhail Fridman tarafından satın alındı.

LetterOne, perakende satışta önemli zincirler arasında yer alan Holland & Barrett hakkında açıklama yaptı. Açıklamaya göre perakende zincirinin satışı için anlaşma sağlandı. Perakende devi Holland & Barrett satışı için 1 milyar 800 milyon sterlinde anlaşmaya varıldı.

Holland & Barrett perakende satışta dünyanın dört bir yanında faaliyet gösteriyordu. Şirketin bin 300’ü aşkın mağazası bulunuyor. Holland & Barrett’ın satışı ile ilgili görüşmeler, bir süredir devam ediyordu. Şirket sağlıklı gıda ürünleri konusunda uzman olarak gösterilmekte, perakende satışta en çok tercih edilenler arasında yer alıyordu.

LetterOne tarafından yapılan açıklamada şirketin 1 milyar 800 milyon sterlin karşılığında devrinin söz konusu olacağı bildirildi. L1 Retail Yönetici Ortakları arasında yer alan Stephan DuCharme bu açıklama sonrasında, Holland & Barrett’ın İngiltere’de alanının en iyisi olduğuna dikkat çekti. Şirketi “Ülke piyasasının lideri” olarak nitelendiren DuCharme, Holland & Barrett’ın önünün açık olduğunu ve büyüme potansiyelinin yüksek olduğuna işaret etti.

Holland  & Barret’in kökleri 1870 yılına dayanıyor

Holland & Barrett 2010’da ABD merkezli Carlyle’ye devredilmişti. Carlyle devir için 3 milyar sterlin ödeme yapmıştı. Şirketin eski sahibi ise ABD merkezli Nature’s Bounty idi. Holland & Barrett’in kökleri 1870 yıllara da dayanıyor. Şirketi William Holland ve Alfred Barrett isimli girişimciler kurmuştu. Şirketin ilk merkezi ise İngiltere’nin Hertfordshire bölgesiydi.

Dünyanın en zengin 77. işadamı

Holland & Barrett’in yeni sahibi ise Mikhail Fridman oldu. Fridman “Bloomberg Zenginler Listesi” içerisinde yer alırken, dünyanın en zengin 77. kişisi olmuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz