Ana Sayfa Gündem H&M Group’a yeni CEO

H&M Group’a yeni CEO

H&M Group’ta 18 yıl boyunca şirketin farklı bölümlerinde çalışan ve grubun en büyük markası H&M’in Başkanlığını yürüten Daniel Ervér, H&M Group yeni Başkanı ve CEO’su oldu.

H&M Hennes & Mauritz AB’nin Yönetim Kurulu bugün H&M markasından sorumlu Daniel Ervér’i H&M Group’un yeni Başkanı ve CEO’su olarak atadı. Daniel Ervér, CEO’luktan ayrılıp H&M Group’tan ayrılmaya karar veren Helena Helmersson’un yerini aldı.

1981 doğumlu Daniel Ervér, H&M Group’ta 18 yıl boyunca şirketin farklı bölümlerinde çeşitli rollerde çalıştı ve son olarak H&M Group’un en büyük markası olan H&M’in Başkanlığını yaptı. Bugün CEO olarak görevi devralan Daniel, H&M’den operasyonel olarak sorumlu olmaya devam edecek, bu da H&M’in başına Daniel’den sonra başka birinin atanmayacağı anlamına geliyor.

H&M Yönetim Kurulu Başkanı Karl-Johan Persson, “Yönetim kurulu, Helena’ya çok yoğun bir dönemde yaptığı değerli katkılardan dolayı büyük bir teşekkür etmek istiyor. Helena, büyük ölçüde pandemi ve jeopolitik krizlerin damgasını vurduğu bir dönemde H&M Group’a kararlı ve etkili bir şekilde liderlik eden ve yön veren takdir edilen bir liderdir. Bu süre zarfında, uzun vadeli hedeflerimize doğru yavaş yavaş net adımlar attık. H&M Group, olumlu bir kârlılık eğilimi ve 2024’te daha fazla iyileştirme yapmak için iyi koşullarla güçlü bir konumda. Helena’nın CEO rolünden ayrılma kararından sonra, Daniel’ı bugün H&M CEO’su olarak atamaktan mutluluk duyuyoruz. Daniel yetkin, deneyimli ve saygın bir lider ve H&M Group’u geliştirmeye devam etmek için gereken niteliklere sahip” dedi.

“Karlı büyümeye devam edeceğiz”

H&M Group’un CEO’su Daniel Ervér ise, “Yönetim kurulunun bana olan güveni beni hem onurlandırdı hem de çok mutlu etti, bu görev beni motive etti ve gururlandırdı. Kendini adamış tüm meslektaşlarımızla birlikte, müşterilerimiz için değer yaratmaya ve kârlı büyümeye devam edeceğiz. Odak noktamız, müşterilerimize en iyiyi sunmak olacak.” Moda, kalite, fiyat ve sürdürülebilirliğin ilham verici ve çekici bir alışveriş ortamında birleşimi” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz