Ana Sayfa Gündem Highway Outlet AVM satıldı

Highway Outlet AVM satıldı

Bolu Dağı’nda bulunan Avrupa’nın en büyük otoyol tesisi Highway Outlet Alışveriş Merkezi’nin yüzde 56’lık hissesinin yeni sahibi belli oldu.

Bolu Highway Outlet AVM’de işadamları Ömer Baday ve Adnan Daylan’ın yüzde 56’lık hissesi, Merkezi Adana’da bulunan Nikol Tekstil. Turizm, Gıda, Elektronik, Petrol, Madencilik, Sanayi ve Limitet Şirketi’nin sahibi Abdülkadir Şimşek tarafından satın alındı. Polis Sandığı (POLSAN)  ise AVM hisselerini şimdilik satmadı.  Alışveriş merkezinin yönetim kurulunun değişeceği ve Abdülkadir Şimşek’in başkan olacağı ifade edildi.

Avrupa’nın en büyük otoyol tesisli AVM’si

Avrupa’nın en büyük otoyol tesisi olarak faaliyete geçen Highway Outlet AVM, “Boluda” projesinin ilk etabı olarak kapılarını 2011 yılında açmıştı. Edinilen bilgilere göre, son günlerde TEM otoyolu girişi ve D-100 karayolu bağlantı yolunun kapatılmasıyla gündemde olan Highway Outlet AVM’ye 4 firma talip olmuştu.

Bolu’da Ankara ve İstanbul otoyolunun tam merkez noktasında bulunan Highway Outlet AVM, 37 bin 500 metrekare kiralanabilir, 25 bin metrekare ortak kullanım alanına ve 20 bin metrekare benzin istasyonları, konaklama alanları ve binek oto restoranlarına sahip bulunuyor. 3 bin metrekarelik açık ve bin metrekarelik açılıp kapanabilen çatıya sahip Highway Outlet AVM, ayrıca 20 metre yüksekliğinde 7 kulesi, 12 metre yüksekliğinde kubbelere sahip. Toplam 111 mağazası bulunan Highway Outlet AVM’de 3 bin 750 araçlık otopark kapasiteli. Bölgenin en büyük çocuk eğlence merkezine sahip AVM’de ayrıca 2 bin metrekare süs havuzu da bulunuyor.

Bolu Dağı AŞ, Ankara – İstanbul Otoyolu üzerinde Abant Kavşağı ile Kaynaşlı gişeleri arasında kalan ve Bolu Dağı olarak adlandırılan mevkide uzun yıllar yol üstü hizmet tesisi işletmeciliği yapan, bölgeye ekonomik değer kazandırmış profesyonel işletmeciler tarafından kurulan bir yapı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz