Ana Sayfa Gündem Gürsoy Grubu’nun yeni yatırımı Vialand Parkur açıldı

Gürsoy Grubu’nun yeni yatırımı Vialand Parkur açıldı

Türkiye’nin dünya standartlarındaki ilk tema parkı Vialand, yeni açılan ‘Vialand Parkur’u eğlence severlerle buluşturdu. Açılışını Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un gerçekleştirdiği Vialand Parkur, 50 milyon TL yatırımla hayata geçti.

İstanbul kent kültürüne ve eğlence turizmine yaptıkları katkıdan dolayı Gürsoy Grubu’na teşekkür eden Bakan Kurum şunları söyledi: “Buranın en büyük mimarı Cumhurbaşkanıdır. Şu anda bulunduğumuz alan atıldı. Haliç’i temizledik, Haliç’i temizlerken burayı düzenledik. O nedenle öncelikle Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyoruz. Vialand sürekli yatırım yapıyor. Şimdi yeni yatırımı parkur açılışında hep birlikteyiz. Yüzlerce yavrumuzu bir arada görünce heyecanlandım. Sizler bizim geleceğimizsiniz. Bu gözlerinizdeki parıltı hiçbir zaman sönmesin. Dünyamıza, çevremize sahip çıkıyorsunuz. Biz de sizlere daha güzel şehirler sunmak istiyoruz. Bu yolda Cumhurbaşkanımızın koyduğu hedeflerle ilerliyoruz. Sizlere daha iyi bir çevre ve gelecek sunmak için gece-gündüz çalışmaya devam edeceğiz.”

Vialand Parkur’un açılışı Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un yanı sıra Hazine ve Maliye Eski Bakanı Lütfi Elvan, Eyüp Sultan Belediye Başkanı Deniz Köken, Eyüp Sultan Kaymakamı İhsan Kara ve Gürsoy Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Gürsoy ve çocukların katılımıyla gerçekleşti.
Eğlenceyi macera ve doğa ile birleştirdiklerini belirten Vialand Tema Park Direktörü Tankut Tonger “Vialand Parkur’la 20 bin metrekarelik alanda 7’den 70’e herkese hitap etmeyi planlıyoruz. ‘Mutlu Anılar Diyarı’ Vialand Tema Park’ta 50 milyon lira yatırımla hayata geçirdiğimiz doğa parkurunda 5 yeni ünite sunuyoruz. 9 yıl önce kapılarını açan ve tema park, alışveriş merkezi, otel ve açık hava sahnesiyle Türkiye’nin ve yakın coğrafyanın eğlence ve alışverişte ilk adresi haline gelen Vialand Tema Park, çevre bilinci ve enerji kaynaklarının tüketimi konusunda hassasiyetiyle öne çıkıyor. Yeşil ve temiz bir çevre yaratabilmek amacıyla toplam 3 bin ağaç envanterimize ve 75 bin metrekare yeşil alanımıza ek olarak Vialand Parkur’da 1500 ağaç diktik. Vialand AVM ve Tema Park içerisindeki enerji ihtiyacımızın karşılanması için Güneş Enerji Sistemi çalışmalarımız sürdürüyoruz” dedi.

Tonger, Vialand Parkur’da hedeflerinin bu yıl 100 bin ziyaretçiyi ağırlamak olduğunu belirterek, “Bu projeyi İstanbul’a kazandıran Cumhurbaşkanımıza teşekkür ederiz” dedi.

’Mutlu Anılar Diyarı’ Vialand’in yeni eğlence alanı Vialand Parkur’da spor tutkunlarının vazgeçilmezi olan dağcılığı yepyeni bir boyuta ulaştıran Tırmanma Duvarı, 8 farklı temayla benzersiz bir deneyim sunacak. Yer çekimine meydan okumak isteyenler için iki katlı ‘Trambolin’ ve eğlenceyi yükseklerde arayanlar için ‘Yüksek İp Parkuru’ macera severlerle buluşacak. Vialand Parkur’da 20 farklı oyun kurgusuna sahip ‘Ağ Parkuru’, açık havada kaymanın keyfini yaşamak isteyenler için ‘Tubby Slide’ ise adrenalin dolu deneyimler sunacak. Parkurda yer alan ünitelerde, 100 santim üzeri boy ölçüsüne sahip tüm misafirler eğlencenin tadını doyasıya çıkarabilecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz