Ana Sayfa İNDEKS Ankamall AVM Gül ve Ezo Sunal, ANKAmall’da Kemal Sunal sergisinin açılışını yaptı

Gül ve Ezo Sunal, ANKAmall’da Kemal Sunal sergisinin açılışını yaptı

Türk sinemasının unutulmayan ismi Kemal Sunal’ın Ankara’da ilk kez gerçekleşen sergisinin açılışı Gül ve Ezo Sunal’ın katılımıyla ANKAmall’da yapıldı.

Unutulmaz tiplemeleri ile gönüllerde taht kuran Türk sinemasının önemli isimlerinden Kemal Sunal’ın filmlerinde kullandığı kostümleri, film afişleri, diplomaları, belgeleri ve özel eşyalarından oluşan serginin açılışını yapan Gül Sunal ve Ezo Sunal ile ANKAmall’da Kemal Sunal rüzgarı esti.

Ankaralıların ilk günden büyük ilgi gösterdiği sergide konuşan Gül Sunal, bunca yıl sonra büyük küçük herkesin git gide artan sevgisiyle karşılaşmaktan dolayı mutluluk duyduklarını söyledi. Bu sergi ile Kemal Sunal’ın hatıralarının yeniden canlandığını belirten Gül Sunal duygularını şöyle ifade etti:

“Kemal’i kaybedeli 17 yıl oldu ama o hep bizimle birlikte. O kadar çok şey bıraktı ki… Tüm eşyalarını, filmlerde kullandığı kostüm ve aksesuarları özenle sakladı. Onun biriktirdiği şeyleri biz sadece muhafaza ettik ve onu sevenleriyle paylaşıyoruz. Gençlere örnek olması için de sergiliyoruz. Bu sergide kendine, mesleğine ne kadar özen gösterdiği görülüyor. İşini ne kadar ciddiye aldığı ve değer verdiği görülüyor.”

Kemal Sunal’ın kızı Ezo Sunal da sergi açılışında heyecanlı olduğunu söyleyerek, “Her defasında aynı şekilde duygulanıyor ve heyecanlanıyoruz. Babama olduğu kadar anneme de teşekkür ediyorum. Babam bu eşyaları ne kadar özenli davranıp saklamışsa annem de o kadar özenle muhafaza etmiş” diye konuştu.
Büyük ustanın filmlerinde kullandığı kostümler, aksesuarlar, film afişleri, tiyatro yıllarından fotoğrafları, Gül Sunal’a yazdığı mektuplar, diplomaları gibi hayatına ve yaşadıklarına dair çok sayıda eşyanın yer aldığı sergi 14 Mayıs’a kadar ANKAmall’da görülebilecek.

Minik hayranlarından “Hababam Sınıfı” gösterisi

Kemal Sunal’ın küçük hayranları tarafından hazırlanan Hababam Sınıfı gösterisi de serginin ilk gününde büyük renk kattı, izleyenler tarafından büyük beğeni topladı. Hababam sınıfının tüm karakterlerini başarıyla canlandıran minikler izleyenler tarafından büyük alkış aldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz