Ana Sayfa Tasarım Gucci, Milano mağazasını İtalyan estetiğine övgüde bulunarak yeniledi

Gucci, Milano mağazasını İtalyan estetiğine övgüde bulunarak yeniledi

Gucci, Milano’nun Via Montenapoleone bölgesindeki mağazasını, İtalyan sanatına ve tasarımına bir övgü olarak yeniledi. Eski bir Gucci binası olan mağaza, İtalyan mirasıyla, modern sanat ve tasarımı birleştirerek Gucci’nin lüks ve moda otoritesini vurguluyor. İç mekanda kullanılan detaylar, İtalyan mobilya tasarımı ve sanat eserleriyle Gucci’nin zengin mirasını modern yaratıcı ifadelerle harmanlıyor. Mağaza, müşterilere lüks ürünleri sunarken aynı zamanda çevre dostu teknolojileri kullanarak sürdürülebilirlik odaklı bir yaklaşım benimsemeyi amaçlıyor.

Milano’nun Via Montenapoleone 5 adresindeki Gucci’nin yenilenmiş mağazası, şehre ve İtalyan yaratıcılığına ve tasarımına bir övgü niteliğinde. Yeni mağaza, eski kreatif direktör Alessandro Michele’ın konseptinden belirgin bir ayrışma göstererek yeni kreatif direktör Sabato De Sarno’nun etkisini yansıtıyor.

Başkan ve CEO Jean-François Palus, “Mağazamız, müşterilerimize özel ürünlerin istisnai kalitesini sergileyerek, muhteşem bir deneyime davet ediyor. Burada, Gucci’nin moda otoritesi ve zamansız lüksü ön planda. Bu mağaza, Gucci’nin çağdaş sanat ve tasarıma olan derin saygısını yansıtıyor ve İtalyan güzelliği ile zanaatkarlığının özünü temsil ediyor” dedi.

Mağazanın sembolik bir önemi var, çünkü 1951’de Gucci’nin kurucusu Guccio Gucci’nin üç oğlundan biri olan Rodolfo Gucci tarafından açıldı ve Milano’da açılan ilk mağazaydı. Temmuz 2022’de kapanan mağaza, geniş kapsamlı bir yeniden yapılanma sürecinden geçti ve 7 Aralık’ta tekrar açıldı.

Via Montenapoleone, yüksek harcama gücüne sahip bireylerin ilgi odağı ve önde gelen uluslararası lüks markaların flagship mağazalarına ev sahipliği yapan bir yer. Gucci, Ferragamo, Fendi, Etro, Hermès, Dior ve Prada gibi markaların yanı başında yer alıyor.

Via Montenapoleone flagship mağazasında, Cipollino ve Bardiglio mermerleri ile oluşturulan detaylı geometrik desenlerle dikkat çekici zeminler bulunuyor. İtalyan zanaatkarlığı, kapı kolları ve raflarda kullanılan el yapımı Venedik “pulegoso” camı ile kutlanıyor; bu camda küçük gaz kabarcıkları yer alıyor.

Yaklaşık 20 bin metrekarelik alana yayılan mağaza, Gucci’nin erkek ve kadın hazır giyim koleksiyonlarını, çantalarını, valizlerini, ayakkabılarını, ipeklerini, gözlüklerini, mücevherlerini, parfümlerini ve hediye ürünlerini içeriyor. Mağazada ayrıca iki VIP salonu da bulunuyor. Mağaza, LEED yönergeleri ve prensipleri kullanılarak tasarlanmış olup, evrensel olarak enerji verimliliğini izlemek ve teşvik etmek için Gucci’nin çevre dostu girişimleri ve enerji verimli teknolojileri uygulama taahhüdünün bir parçası olarak kurgulandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz