Ana Sayfa AVM ‘Gerçek oyunculuk tiyatrodan geçer’

‘Gerçek oyunculuk tiyatrodan geçer’

Marmara Park AVM Dünya Tiyatro Günü dolayısıyla ünlü oyuncu Zafer Algöz’ü ağırladı.

Ece Türkiye bünyesinde bulunan Marmara Park AVM’nin Talk Show etkinlikleri serisinin yeni konuğu ünlü tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Zafer Algöz oldu. Zafer Algöz, Dünya Tiyatro Günü dolayısıyla düzenlenen ve çok sayıda kişinin katıldığı etkinlikte, sinema, dizi tiyatro ve yazarlığı hakkında izleyicilerle çok keyifli bir sohbet gerçekleştirdi. Algöz, hayranlarına hayat ve sanat deneyimlerini eğlenceli bir şekilde aktarırken, yeni kitabından ve oyuncu kadrosunda yer aldığı Arif V 216 sinema filminden de söz etti.

“Gerçek oyunculuk zor iş”
1985 yılında Ankara Devlet Konservatuarı’ndan mezun olan, 1989 yılından bu yana da Devlet Tiyatroları’nda sanatseverlerle buluşan Zafer Algöz, Marmara Park AVM’de kendisini izlemeye gelenlerle oyunculuk hakkında da söyleşti. “Oyunculuk zor, gerçek oyunculuk ise çok daha zor” diyen Zafer Algöz şunları söyledi;
“Dizi, sinema, reklam oyunculukları nispeten daha kolaydır. Sinema filmi çekerken, dizi ve reklam filmi çekerken aynı sahneyi defalarca çekebilirsiniz, dublör kullanabilirsiniz. Ama tiyatro çok farklı, tiyatro sahnesinde bunları yapma şansınız yoktur. Sahnede tüm oyunculuğunuzu hatasız bir şekilde yansıtmanız gerekir. Tiyatroyu layıkıyla yapan gerçek oyuncudur.’’

‘Haşırt Dı Bilekbord’un isim babası Cem
Bugüne kadar yayınlanmış 2 kitabı olduğunu ancak kendisini bir yazar olarak değil bir oyuncu olarak tanımlamadığını da aktaran Zafer Algöz, son çıkan kitabının isim babasının Cem Yılmaz olduğunu da söyledi. Kitaba isim verme aşamasında birkaç isim alternatifiyle Cem Yılmaz’ın fikrini almak istediğini kaydeden Algöz ” Elveda gibi bir isim düşünmüştüm. Cem karşı çıktı ‘ne o işi bırakıyor musun’ dedi. Sonrasında ise al sana kitabın ismi diyerek ‘Haşırt Dı Bilekbord’ ismini verdi. Önsözünü de kendisi yazdı. İyi de oldu” şeklinde konuştu.

Ajda Pekkan “Farah adeta ben oldu” dedi
Seyirci rekorları kıran “Arif V 216” filminde “Besim” karakterini canlandıran Zafer Algöz, Cem Yılmaz’ın alıştığı ekiple çalışmayı çok sevdiğini ve bundan vazgeçmediğini belirterek ”2 saatte seyrettiğiniz Arif V 2016 filminin arkasında 1 seneyi aşan yoğun bir emek var. Her şeyin en ince ayrıntısına kadar düşünüldüğü bir projeydi bu. Hatta Ajda Pekkan, filmde kendini oynayan Farah Zeynep Abdullah ile çok yakından ilgilendi. Konuşması, kostümleri, jest ve mimiklerine kadar Farah Zeynep Abdullah’a adeta oyuncu koçluğu yaptı. Ajda Pekkan, film bitip gösterime girdikten sonra da “Farah beni benden daha iyi oynadı, adeta ben olmuş dedi” diye konuştu.

Zeki Müren’i özleyen akrabaları Çağlar’ın evine gidebilirler
Marmara Park AVM’deki sohbette, “Arif V 216” filminde Zeki Müren’i oynayan Çağlar Çorumlu’nun da mükemmel bir performans sergilediğini dile getiren Zafer Algöz “Çağlar o kadar Zeki Müren oldu ki, birebir canlandırdı diyebilirim. Büyük ustanın varsa akrabaları Çağlar’ın evine gidip Zeki Müren’i yaşayabilirler” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz