Ana Sayfa İNDEKS Ankamall AVM Geleceğin dansçıları sanata ilk adımlarını ANKAMall’da atıyor

Geleceğin dansçıları sanata ilk adımlarını ANKAMall’da atıyor

Dünya Dans Merkezi ve ANKAmall işbirliğinde gerçekleşen, yetenekli çocukları sanata kazandırma projesi kapsamında yapılacak yetenek taraması için bu yılın başvuruları başladı

2007 yılından bu yana faaliyet gösteren Dünya Dans Merkezi bünyesinde yeni açılacak olan klasik bale sınıfı ve çeşitli kategoriler için yetenek taraması sonrası çok sayıda çocuk ve genç eğitim almaya hak kazanacak. Proje ile klasik sanatların geliştirilmesi ve halkın ilgisinin çekilmesi, daha kültürlü ve seçici sanatseverlerin arttırılması ve yeni genç yeteneklerin bulunup sanat dünyasına kazandırılması amaçlanıyor. Yetenek taramaları, Devlet Balesi Başdansçısı Bahri Gürcan’ın sanat danışmanlığında ve Devlet Balesi’nin seçkin sanatçılarının katkılarıyla oluşturulacak bir kurul tarafından gerçekleştirilecek.

Sanata ve geleceğin sanatçılarına destek 10. yılında

10. yılındaki projede ANKAmall’un genç yeteneklere ulaşmak için önemli bir aracı olduğunu dile getiren Devlet Opera ve Balesi Başdansçısı Bahri Gürcan şunları söyledi:

“ANKAmall, sanata ve sanatçıya verdiği destekle çocuklara, gençlere yeni fırsatlar sunuyor. Seçmeler boyunca çok sayıda çocuğa ulaşma imkanı buluyoruz. Proje kapsamında eğitimlerine Dünya Dans Merkezi’nde başlayan çocukların 42’si profesyonel olma yolunda ilerledi, yurt içinde ve yurt dışında önemli konservatuvarları kazandılar. Bugün geldiğimiz nokta, 10 yıldır devam eden bu projenin başarısını ve önemini bir kez daha bizlere hatırlattı.“

Başvurular 1 Ekim tarihine kadar Dünya Dans Merkezi’ne ve ANKAmall’da yer alan Dünya Dans Merkezi standına yapılabilecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz