Ana Sayfa AVM Forum Trabzon’dan önemli etkinlik

Forum Trabzon’dan önemli etkinlik

Forum Trabzon, 16 Nisan Cumartesi günü Kanser Haftası özelinde, uzman doktorların katılımıyla bir söyleşi düzenledi. Medical Park Yıldızlı Hastanesi ve Umutla Yaşam Derneği ile işbirliği içinde gerçekleştirilen etkinlikte kansere yönelik bilgilendirme söyleşisi yapıldı.

Sosyal sorumluluk projelerine verdiği destek ile sıkça gündeme gelen Forum Trabzon, çağın hastalığı kanser konusunda farkındalık yaratmak için yine kolları sıvadı. Medical Park Yıldızlı Hastanesi ve Umutla Yaşam Derneği ile işbirliği yaparak uzman doktorları ağırlayan Forum Trabzon, kansere dair bilinmeyenlerin anlatıldığı ve toplumun bilinçlendirildiği söyleşiye ev sahipliği yaptı.

Etkinlik çerçevesinde; söyleşiye konuk olan beslenme uzmanı “Kansersiz Yaşam için Beslenme” ve bir yine misafir psikolog “Kanserli Hastalara Psikolojik Destek” konularını anlattılar. Umutla Yaşam Derneği’nin ve Medical Park Yıldızlı Hastanesi’nin konuya ilişkin hazırlamış olduğu broşürler misafirlere dağıtılırken aynı zamanda kanseri tecrübe edinmiş, yaşamış veya tanık olmuş kişilerin paylaşımları da söyleşide yerini aldı.

Kanser konusunda muhakkak bilinmesi gereken bilgilerin aktarıldığı söyleşi sonrasında, Akçaabat Güzel Sanatlar Lisesi müzik bölümü öğrencileri enstrümanları ile müzik yaparak katılımcıları eğlendirdiler. Yine Akçaabat Güzel sanatlar Lisesi resim bölümü öğrencileri isteyen ziyaretçilerin kara kalem portrelerini çizdiler. Etkinlik boyunca toplumda farkındalığı artırmak için çabalayan Karadeniz Teknik Üniversitesi öğrenci konseyi “Kanser Önlenebilir Bir Hastalıktır, Kansere Karşı Dur Diyelim, Farkındayız Kanseri Yeneceğiz gibi pankartlar ile destek verdiler ve çocuklarla kitap boyama etkinliği gerçekleştirdiler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz