Ana Sayfa Gündem Fiba CP, Romanya’da ödüllendi

Fiba CP, Romanya’da ödüllendi

Türkiye’nin önde gelen ticari gayrimenkul yatırımcılarından Fiba Commercial Properties’in AVM ile birleşik nizamda kurgulayarak yenilediği ofis binası projesi ‘Plaza Romania Ofis’, Forbes Romanya tarafından ‘En İyi Ofis’ ödülüne layık görüldü.

Fiba Grubu’nun 30 yıla yakın finans ve finans dışı sektör tecrübesini, 20 senelik gayrimenkul bilgisi ile birleştiren Türkiye’nin önde gelen ticari gayrimenkul yatırımcılarından Fiba Commercial Properties (Fiba CP), Romanya Forbes tarafından ödüle layık görüldü.

Dört ülkede gerçekleştirdiği alışveriş merkezi, ofis binası ve rezidans kompleksi yatırımlarıyla ticari gayrimenkul alanında faaliyet gösteren Fiba CP’nin, yurt dışındaki önemli yatırımlarından biri olan ve Romanya’daki şirketi Anchor Grup tarafından yönetilen ‘Plaza Romania Ofis’, Forbes Romanya tarafından ‘En İyi Ofis Binası’ seçildi. Bükreş’te, AVM ile birleşik nizamda kurgulanan ilk ofis binası olan ve bu özelliğinden dolayı ödüle layık görülen ‘Plaza Romania Ofis’, şık ve konforlu dekorasyonunun yanı sıra yüksek standartlarıyla da adından söz ettiren bir yapı.

Fiba Commercial Properties CEO’su ve Yönetim Kurulu Üyesi Yurdaer Kahraman, “Plaza Romania Alışveriş Merkezini yenilemeden önce detaylı pazar ve saha analizleri yaptık. Bu alanda rekabetin ne denli çetin olduğunu gözlemledik ve Bükreş’teki stratejilerimizi bu tespitler üzerinden şekillendirdik. Plaza Romania Alışveriş Merkezi’nin 10 bin 500 metrekarelik bölümünü ofise dönüştürdük. Böylece hem ofis talebine karşılık verdik hem de alışveriş merkezimize günlük ciddi frekans sağlamayı başardık. Bu emeğimizin karşılığının Forbes Romanya tarafından ‘En İyi Ofis Binası’ seçilerek takdir edilmesi bizi onurlandırdı” dedi.

Kahraman, “Romanya’daki AVM yatırımımız Bucuresti Mall ise geçtiğimiz günlerde, 2016’da yaptığımız yenilenmenin ardından Uluslararası CIJ Ödülleri’nde (Construction and Investment Journal Awards) ‘2016 Yılının En İyi Renovasyon’ ödülüne layık görülmüştü. Son üç ay içinde kazandığımız bu ikinci ödül, gelecekteki farklı gayrimenkul projeler ve yatırımlar için güç ve motivasyon unsuru olacak. Yerel ve uluslararası yatırımcılar arasında rekabetin yoğun olduğu bir pazarda, Cannes’da yapılacak Uluslararası Gayrimenkul, Emlak ve Yatırım Fuarı–MIPIM 2017 (Le Marché International des Professionnels de l’immobilier) öncesinde tekrar böyle büyük bir ödüle layık görülmemiz sadece Fiba Commercial Properties için değil, aynı zamanda Türkiye için de bir kazanç ve itibardır” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz