Ana Sayfa Gündem Fiba CP’den büyüme ve yenileme

Fiba CP’den büyüme ve yenileme

Fiba Grubu’nun 30 yıllık finans ve finans dışı sektör tecrübesini, 20 senelik gayrimenkul bilgisi ile birleştiren Fiba Commercial Properties, İnegöl AVM’nin büyüme ve yenileme sürecini tanıttı. Tanıtım etkinliğine Fiba Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Özyeğin, LC Waikiki Mağazacılık Hizmetleri Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Vahap Küçük, Kiğılı Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kiğılı, Mudo’nun Kurucusu ve Onursal Başkanı Mustafa Taviloğlu, Torunlar GYO Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Aziz Torun ve JLL Ülke Başkanı Avi Alkaş katıldı.

Fiba Grubu şirketi olan Türkiye’nin önde gelen ticari gayrimenkul yatırımcılarından Fiba Commercial Properties (FİBA CP), 2017 Ocak ayında satın aldığı İnegöl AVM’nin büyüme ve yenileme sürecini, katıldığı Soysal Perakende Günleri’nde düzenlediği özel bir toplantı ile tanıttı.

Tanıtım etkinliğine Fiba Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Özyeğin, LC Waikiki Mağazacılık Hizmetleri Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Vahap Küçük, Kiğılı Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kiğılı, Mudo’nun Kurucusu ve Onursal Başkanı Mustafa Taviloğlu, Torunlar GYO Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Aziz Torun ve JLL Ülke Başkanı Avi Alkaş katıldı.

Toplantıda konuşma yapan Hüsnü Özyeğin, “Farklı yörelerde alışveriş merkezlerimiz bulunuyor. Adana’da yer alan alışveriş merkezimizi yapılan yenileme sonrasında çok güzel geliştirdik. İnegöl için keza çok güzel bir proje başlıyor. Fiba CP ekibi, Romanya’daki iki alışveriş merkezinin tepeden tırnağa renovasyonunu yaptı. O projeler de çok başarılı oldu. Fiba CP’nin yeniden doğuşunu gerçekleştiren bu ekibe çok teşekkür ediyoruz” dedi.

“Fiba CP’nin muhteşem yürüyüşünden çok mutluyuz” diyen Kiğılı Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kiğılı ise “Hüsnü Özyeğin, hem Fiba hem de Türkiye için çok faydalı ve ülkemizin gurur duyduğu işler yapıyor. Türkiye büyüyor, Fiba ondan daha fazla büyüyor” dedi.

Mudo’nun Kurucusu ve Onursal Başkanı Mustafa Taviloğlu, Hüsnü Özyeğin’in bir alışveriş merkezi yatırımcısından çok bir perakendeci olduğunu belirterek “Ne yaparsa en iyisini yapar” dedi.

Toplantıya katılan bir diğer isim olan LC Waikiki Mağazacılık Hizmetleri Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Vahap Küçük “LC Waikiki Mağazacılık olarak Fiba CP’nin Romanya, Moldova ve Türkiye’deki projelerinde yer alıyoruz. Bu grup, bereketli, doğru projeler yapıyor. İnegöl AVM renovasyonunun hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Fiba ile ticari ilişkilerinin geçmişe dayandığını dile getiren Torunlar GYO Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Aziz Torun ise “ Hüsnü Özyeğin, iş adamı olarak örnek alacağımız bir kişi. İnşallah bundan sonrası için de ülkemize hayırlı yatırımları olur. Perakendecilerle konuşan AVM’ler yaparsak hem perakende sektörünü büyütmüş hem de AVM sektörünü daha güvenli hale getirmiş olacağız” dedi.

İnegöl AVM’nin büyüme ve yenileme sürecini başlattıklarını dile getiren Fiba Commercial Properties CEO’su ve Yönetim Kurulu Üyesi Yurdaer Kahraman, “Adana’da bulunan AVM yatırımımızın yenilenme sürecini tamamladık. Şimdi İnegöl için çalışmalarımıza başlıyoruz” dedi.

Fiba CP, şu anda Türkiye, Çin, Romanya ve Moldova’da; dokuz AVM, dört ofis binası, dört rezidans ve iki sinema kompleksi ile operasyonlarını yürütüyor. Çin’de Star Mall, Romanya’da; Plaza Romania, Bucuresti Mall, Plaza Romania Ofis, Anchor Plaza Ofis, Metropol Ofis, Incity Rezidans, Select Rezidans, Pallady Rezidans, Movieplex Sinemaları ve Moldova’da; Shopping Malldova yatırımları ile varlık gösteriyor.

Türkiye’de ise İnegöl AVM, M1 Adana AVM, M1 Gaziantep AVM, M1 Konya AVM, M1 Kartal AVM, İstanbul, Kartal Rezidans, Ofishane, İstanbul ve Sinepark Gaziantep ile çalışmalarına devam ediyor.

Fiba CP toplamda; 900’ü aşkın marka ve mağazaya, 550 bin metrekare kiralanabilir alan ile hizmet veriyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz