Ana Sayfa Gündem Faruk Güllü ve Ömer Faruk Kavurmacı tutuklandı

Faruk Güllü ve Ömer Faruk Kavurmacı tutuklandı

FETÖ/PDY soruşturmasında mahkemeye sevk edilen 65 işadamından aralarında Ömer Faruk Kavurmacı ve Faruk Güllü’nün de bulunduğu 27 işadamı tutuklandı. İşadamlarının tutuklanma gerekçesi ise “silahlı terör örgütü üyeliği”. Nejat Güllü’nün de aralarında bulunduğu diğer işadamları ise adli kontrol uygulanarak serbest bırakıldı.

FETÖ/PDY’nin iş dünyasına yönelik başlatılan soruşturma kapsamında 20 gündür gözaltında tutulan, aralarında Kadir Topbaş’ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı ile Güllüoğlu Baklavalarının sahipleri Faruk Güllü ve Nejat Güllü kardeşlerin de bulunduğu 80 iş adamından 65’i dün akşam saatlerinde mahkemeye sevkedildi.

3 mahkeme tarafından sorguları yapılan işadamlarından aralarında İBB Başkanı Kadir Topbaş’ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı ve ünlü tatlıcı Faruk Güllü’nün de aralarında bulunduğu 27 kişi “Silahlı terör örgütüne üye olmak” gerekçesiyle tutuklandı. Nejat Güllü’nün de aralarında bulunduğu diğer işadamları ise “adli kontrol” uygulanarak serbest bırakıldı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu Başsavcıvekili İsmail Uçar tarafından yürütülen soruşturmada gözaltına alınan TUSKON ve üye şirketlerinin yöneticilerinin de aralarında bulunduğu 80 kişinin savcılık sorgusu tamamlanmıştı. 80 iş adamından 65’i dün akşam tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edildi. Mahkemeye sevk edilen 65 iş adamı arasında Kadir Topbaş’ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı ile Faruk Güllü ve Nejat Güllü kardeşler de yer alıyordu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz