Ana Sayfa Gündem Eyüp Sabri Tuncer, Afrika pazarında büyüyor

Eyüp Sabri Tuncer, Afrika pazarında büyüyor

Eyüp Sabri Tuncer, tüm dünyanın ilgisini üzerine çeken Güney Afrika’daki varlığını güçlendiriyor. 25-27 Haziran tarihleri arasında Güney Afrika’nın Johannesburg kentinde gerçekleşecek SAITEX Fuarı’na kişisel bakım ürünleriyle katılacak olan Eyüp Sabri Tuncer, dev perakende şirketleriyle yapacağı iş birlikleriyle fırsatlarla dolu bu pazarda büyümeyi hedefliyor.

Eyüp Sabri Tuncer, uluslararası iş birliklerini güçlendirme ve ihracat ağını büyütme hedefiyle yurt dışındaki çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Türkiye’nin koku duayeni Eyüp Sabri Tuncer, 25-27 Haziran tarihleri arasında Güney Afrika’nın Johannesburg kentinde gerçekleşecek SAITEX Fuarı’nda Türk kozmetik sektörünü temsil edecek. Dinamik ekonomik özellikleri sayesinde birçok sektörde uluslararası ticaret ve yatırım fırsatları sunan Afrika pazarında özellikle kişisel bakım ürünlerinde büyümeyi hedefleyen Eyüp Sabri Tuncer, açacağı stantla fuar boyunca, uluslararası iş birliklerine imza atarken Türk kozmetik sektörünün gücünü de dünyaya duyuracak.

Fırsatlarla dolu bir pazar

Bu yıl 24. kez düzenlenecek SAITEX’e 2016’da 34 ülkeden 652 firma katıldı. Fuar, geçen yıl 72 ülkeden 12.480 ziyaretçiyi ağırladı. Tüm dünyanın ilgisini çeken fırsatlarla dolu bir pazar olan Güney Afrika Cumhuriyeti, büyük perakende gruplarının birçoğunun merkezlerine de ev sahipliği yapıyor. Bu grupların arasında Nijerya ve Gana dahil toplam 12 Afrika ülkesinde 14 marka, süpermarket ve eczaneleriyle faaliyette bulunan ve 143 bin çalışanı olan perakende devi Shoprite Holdings ile Sahra altında 13 ülkede 400 mağazası bulunan Massmart Holdings de bulunuyor. Ayrıca, Afrika genelinde 6 ülkede, süpermarket, market ve mini markete sahip Pick n Pay Stores ile Sahra altında 11 ülkenin yanı sıra Avustralya ve Yeni Zelanda’da da faaliyetleri bulunan toplam bin 300 mağazaya sahip Woolworths Holdings gibi isimler de bölgenin önemli grupları arasında yer alıyor.

Küresel ilgi odağı

Birleşmiş Milletler’in gündeminde önemli yeri olan ve 8 başlıkta toplanan Bin Yıl Kalkınma Hedefleri (Millenium Development Goals) içinde en önemli coğrafyanın Sahra Altı Afrika’sı olduğuna dikkat çeken Eyüp Sabri Tuncer Genel Müdür Yardımcısı Atilla Arıman “Afrika kıtasında hızlı bir ekonomik büyüme süreci yaşanıyor ve bu eğilimin uzun yıllar devam etmesi bekleniyor. Dünya ticareti ile daha fazla bütünleşme ve kişi başı milli gelirin hızla artışına bağlı olarak kişisel bakım ve kozmetik ürünlerinin tüketiminde kıta genelinde gözlenen yükseliş bölgenin önemli ve güvenilir dağıtım merkezi konumundaki Güney Afrika’yı küresel ilgi odağı haline getiriyor. Bu sebeple SAITEX, çok önemli bir fuar. Biz de Eyüp Sabri Tuncer olarak kişisel bakım ürünlerimiz ile fuara katılarak yurtdışındaki varlığımızı güçlendirirken Türk kozmetik sektörünü dünyaya tanıtacağız” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz