Ana Sayfa Gündem Emaar Square Mall’ün açılış tarihi bellli oldu

Emaar Square Mall’ün açılış tarihi bellli oldu

Dünyanın önde gelen gayrimenkul geliştirme şirketinin karma projesi Emaar Square Mall, ziyaretçilerine kapılarını açmaya hazırlanıyor. AVM Yatırımları Konferansı’nda açılış tarihini açıklayan Emaar Türkiye’nin Satış, Pazarlama ve Kiralamalardan Sorumlu Kıdemli Direktörü Arzu Uludağ Elazığ, “Emaar Türkiye olarak, Emaar Square Mall’a yılda 25 milyon ziyaretçi bekliyoruz. Dakikada 100 kişi Emaar Square Mall’un kapılarından geçecek. Emaar Square Mall, 28 Nisan 2017’de açılıyor” dedi.

İnşaat çalışmaları 2012’de başlayan Emaar Square Mall, açılış tarihini açıkladı. Dünyanın önde gelen gayrimenkul geliştirme şirketlerinden biri olan ve dünyanın en yüksek binası Burj Khalifa, dünyanın en büyük alışveriş merkezi The Dubai Mail gibi görkemli projelere imza atan Emaar’ın Türkiye’deki ikinci projesi Emaar Square, İstanbul Çamlıca’da 28 Nisan 2017 tarihinde kapılarını açıyor.

Emaar Square, Emaar’ın İstanbul’daki ilk projesi olan Toskana Vadisi villalarının ardından geliştirilen karma bir proje olarak hayata geçirilirken, İstanbul Anadolu Yakası’nda, dünya standartlarında bir yaşam tarzını tercih eden seçkin ev sahiplerini de bekliyor. Şehrin merkezinde, en gözde alanlardan birinin üzerine kurulan Emaar Square, ana arterler ve bağlantı yollan üzerinde, Bağdat Caddesi’ne, İstanbul Boğazı’na ve köprülere çok yakın mesafede yer alıyor ve lokasyonuyla ulaşım açısından önemli avantajlara sahip bulunuyor. Emaar Square projesi İstanbul’a değer katacak Emaar Square’in tasarımı ve mimarisi İstanbul’un zengin kültürel mirasım ve ruhunu yansıtırken, Anadolu Yakası’nda da yeni bir cazibe merkezi oluşmasına katkıda bulunacak.

Emaar Square binden fazla konut, 183 odalı beş yıldızlı The Address Hotel’in yanı sıra içinde Galleries LaFayette gibi Türkiye’de ilk kez faaliyet gösterecek markaların da bulunduğu Türkiye’nin en büyük alışveriş merkezine sahip olacak. Projenin içinde prestijli biryere sahip Emaar Square Alışveriş Merkezi’nde yalnızca proje sakinlerine değil, tüm İstanbullulara hizmet eden dünya standartlarında bir alışveriş ve eğlence mekânı sunulacak. Toplam kiralanabilir alanı 150 bin metrekareden fazla olan AVM’de, ziyaretçiler için eğlence ve çocuk oyun merkezleri ve buz pisti ve bir benzeri Dubai Mall’da bulunan sualtı hayvanat bahçesi gibi çok çeşitli seçenekler yer alırken 2 bin 400 koltuklu mega sinema kompleksi, yalnızca AVM’ye özel 4 bin 500 araçlık otopark da bulunuyor.

“Dakikada 100 kişi Emaar Square Mall’a giriş yapacak”

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcılar Derneği’nin (AYD) düzenlediği IX. AVM Yatırımları Konferansı’nda konuşan Emaar Türkiye’nin Satış, Pazarlama ve Kiralamalardan Sorumlu Kıdemli Direktörü Arzu Uludağ Elazığ, Emaar Square Mall’un 5000 kişiye istihdam sağlayacağını ve yılda 25 milyon ziyaretçi beklediklerini söyledi.

Dubai merkezli Emaar Properties’in dünyanın en büyük gayrimenkul şirketlerinden biri olduğunu ifade eden Arzu Uludağ Elazığ, “Emaar, alışveriş merkezleri alanında kendini kanıtlamış, güçlü bir deneyime sahip. Emaar’ın alışveriş merkezlerine yaptığı toplam yatırımı 4 milyar dolardan fazla ve alışveriş merkezlerini yılda 125 milyondan fazla kişi ziyaret ediyor. Faaliyette ve gelişim aşamasında olan yaklaşık 1 milyon metrekare mülke sahip. Emaar’ın alışveriş merkezleri ve perakende grubu, 2016’da yatırımlarını bir önceki yıla oranla yüzde 13 artırarak 510 milyon dolara çıkardı. Türkiye, Dubai, Mısır, Suudi Arabistan gibi önemli pazarlarda aktif olarak alışveriş merkezleri geliştiriyor ve işletiyor” dedi.

“Dubai Mall müşteri deneyimini Türkiye’ye taşıyoruz”

Emaar’ın Dubai Mall için geliştirdiği ve yüksek başarı elde ettiği müşteri deneyimini şimdi de Emaar Square Mall’la İstanbul’a taşıyacağını kaydeden Uludağ “Neredeyse Türkiye nüfusu kadar, yani yılda 80 milyon kişi, Dubai Mall’u ziyaret ediyor ve Dubai, dünya haritasında bir destinasyon haline geldi” dedi. 350 bin metrekare kiralanabilir alanda, dünyanın önde gelen gayrimenkul geliştirme şirketi Emaar Properties’in deneyimini Nisan’da açılacak Emaar Square Mall’a taşıyacaklarını ve ülkenin bugününe ve geleceğine güvenerek iddialı hedefler koyduklarını söyledi. Uludağ ayrıca “Emaar Türkiye olarak, Emaar Square Mall’a yılda 25 milyon ziyaretçi bekliyoruz. Dakikada 100 kişi Emaar Square Mall’un kapılarından geçecek. Sanılanın aksine, Türkiye ve İstanbul, alışveriş merkezlerine henüz doymadı. Ayrıca hedeflerimizi sadece iç tüketimden beslenerek yapmayacağız. Şu anda AVM’lerde yabancı ziyaretçilerin oranı ortalama yüzde 2. Dubai deneyimine güvenerek, kendimize önemli bir hedef koyduk: 2023’e kadar kendi yabancı ziyaretçi oranımızı yüzde 10’a çıkarmak istiyoruz” dedi

Türkiye pazarına 2006’da Toscana Vadisi projesiyle girdiğini anlatan Arzu Uludağ Elazığ, Emaar’ın Türkiye’ye güvenle yatırımlarına devam ettiğini belirterek Antalya Belek’te Türkiye’nin en büyük eğlence ve yaşam destinasyonu Land of Legends için Rixos ile işbirliği yaptıklarını kaydetti. Uludağ, “Emaar Square projesiyle Dubai’de kendini kanıtlayan deneyimi İstanbul’a taşıyarak, İstanbul’un küresel cazibe merkezine dönüşmesine hizmet etmek, ülkemize daha fazla turist gelmesini ve daha fazla ekonomik değer yaratmayı istiyoruz” dedi.

İstanbul’un parlayan yıldızı Anadolu Yakası’ndayız

Emaar Square ve Emaar Square Mall projesinin yer aldığı Anadolu Yakası’nın, İstanbul’un parlayan yıldızı olduğunu ifade eden Arzu Uludağ Elazığ “Üsküdar, Haydarpaşa, Kadıköy, Kurtköy ve Marmara Denizi’nin doğu kıyısı, şehrin bu yönde büyümesiyle birlikte, çok daha değerli bir yaşam merkezine dönüşmeye başladı. Kozyatağı’nda yükselen iş merkezleri, Kurtköy’deki İstanbul Park motor sporları pisti ve Sabiha Gökçen Havalimanı, İstanbul’un hızla gelişen önemli merkezlerini temsil ediyor. İstanbul’un üç büyük gelişim arterinden ikisi ve 3,7 milyon metrekare mevcut A tipi ofis arzının neredeyse yarısı, İstanbul Finans Merkezi sebebiyle, 2,7 milyon metrekarelik inşaat halindeki ofis stoğunun yüzde 63’ü Anadolu yakasında yer alıyor” diye konuştu.

Her ziyaretçi kişiselleşmiş bir deneyim yaşayacak

Emaar Square Mall’u bir alışveriş merkezi olarak tanımlamanın yeterli olmayacağını dile getiren Arzu Uludağ Elazığ, Emaar Square Mall’un ziyaretçilerine sıra dışı bir deneyim yaşatacağını, farklı ihtiyaçlara sahip her yaş grubundan ziyaretçisine hem şehirli hem de geleneksel, bir o kadar dinamik ve her durumda kişiselleşmiş bir deneyim yaşatacaklarını kaydetti. Uludağ, Emaar Square hakkında şu bilgileri de paylaştı:

“Karma bir yaşam merkezi olarak hayata geçen Emaar Square, otel, ofis, konut ve alışveriş merkezini aynı çatı altında sunuyor. Emaar Square’de, farklı yaşam tarzlarının ihtiyaçlarına uygun olarak çeşitlendirdiğimiz Residences, Heights, The Address Residence Istanbul, The Address Residence Skyview Istanbul kategorilerde toplam 1.068 konut bulunuyor.

Konutların bir bölümüne de hizmet verecek olan The Address Hotel, Emaar’ın lüksün ötesinde bir hizmet anlayışı sunan otel zinciri. Emaar’ın dünyada yaygınlaştırmak istediği 5 yıldızlı otel konsepti; Dubai, Mısır ve Kenya’dan sonra İstanbul’da da hayata geçirilecek. Emaar Square’in ortasında yer alacak 49 katlı binanın ilk 11 katı, otel olarak hizmet verecek. Otelin üst katlarındaki The Address Residence İstanbul, mobilyalı ve mobilyasız 320 lüks rezidans daireden oluşacak. Projenin bu bölümü 2018’de tamamlanacak. Emaar Square Mall’da ise 100 bin metrekarenin üzerinde kiralanabilir alana sahibiz. Ayrıca 4.500 araç kapasiteli bir otoparkımız bulunuyor.”

İstanbul’un yeni semti Emaar Square

Alışveriş, eğlence ve gastronomide, her yaştan ve her kesimden ziyaretçileri mutlu edecek bir mağaza karması ve yönetim anlayışı geliştiren Emaar Square Mall’da, dünyaca ünlü moda markaları, akvaryum, sinemalar ve restoranlar yer alacak.

Alışveriş
• Giriş katı ve The Boulevard: Açık hava mağazalarının olduğu bu bölümde, Galeries LaFayette, Gucci, Hermes, Cartier, Mercedes, Harry Winston gibi dünyanın önde gelen markaları bulunacak. Ayrıca Emaar Square Mall içerisinde Zara, LC Waikiki, Massimo Dutti, Victoria Secret, Mango ve Kiğılı gibi her kesime uygun markalar da yer alacak.

• Dünyanın en eski ve en ünlü alışveriş merkezi Kapalı Çarşı’nın yüzlerce yıllık muhteşem mimari konsepti Emaar Square Mall’da bir araya getirildi. Türk Pazarı, Kapalı Çarşı’nın ruhunu, Kadıköy Balık Pazarı ve Mısır Çarşısı’nın canlılığını ve İstanbul’un dört bir yanındaki küçük pazarların dinamizmini yaşatacak.

Eğlence
• Emaar Akvaryum ve Su Altı Hayvanat Bahçesi, çocukların su altı dünyasını eğlenceli bir şekilde öğrenmeleri amacıyla yepyeni bir konsept ile İstanbul’a geldi. Emaar Akvaryum’da çocuklar ekoloji ve okyanus hayatının sürdürülebilirliğiyle ilgili bilgi alacak, akrilik tünellerde gezip denizdeki mucizevi yaşamı ve birçok deniz canlısını görme fırsatını yakalayacak. Ayrıca dev timsahlar ve köpek balıkları çocuklara bu macerada eşlik edecek.

Fun Lab:
• Yüksek teknolojili eğlence ve iç mekan tema parklarının global liderlerinden biri olan Sega ortaklığında kurulacak FunLab oyun parkında, 3-8 yaş arası çocuklar soft toy alanında eğlenirken, ailelerin alışverişe rahatça devam edebileceği, güvenli bir ortam sunulacak. Aynı zamanda anne ve babaların çocuklarıyla eğlenceli bir gün geçirmeleri için harika olanaklar yaratılacak. Emaar Square Mall, içindeki diğer eğlence noktalarını tamamlayarak, her yaştan ziyaretçiye birinci sınıf eğlence deneyimi yaşatacak.

• Buz paten pisti, seyir terasının yanı sıra hem geleneksel hem de modern mutfaklardan oluşan gurme restoranlar, Anadolu Yakası’nın ilk 4D sinemasıyla birlikte, 2400 koltuk kapasiteli 15 sinema salonu da alışveriş merkezinde yer alacak.

Emaar Properties, 190 milyon metrekarelik araziye sahip

Dubai Finans Piyasasına kayıtlı olan Emaar Properties PJSC Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Asya’da önemli bir varlığa sahip olan bir global gayrimenkul geliştirme şirketi ve seçkin yaşam tarzları sağlayıcısı durumunda. Dünyanın en büyük gayrimenkul şirketlerinden birisi olan Emaar, BAE’de ve önemli uluslararası pazarlarda 190 milyon metrekarelik bir araziye sahip bulunuyor.
Emaar, 2001 yılından beri Dubai’de ve diğer global pazarlarda yaklaşık 41 bin 500 konut teslim etti. Emaar, 690 bin metrekarenin üzerindeki kira geliri oluşturan ve 2 bin 700’ün üzerinde oda kapasitesine sahip 14 adet otel ve tatil yeri ile sürekli gelir getirici güçlü varlıklara sahip. Bugün, Emaar’ın gelirlerinin yaklaşık yüzde 55’i AVM’ler, turizm ve hizmet ile uluslararası yan kuruluşlarından geliyor.

Global bir ikon olan Burj Khalifa ve dünyanın en büyük alışveriş ve eğlence destinasyonu olan The Dubai Mall, Emaar’ın en başarılı projeleri arasında yer alıyor. Emaar, Dubai Creek Harbour projesinin en önemli parçası olacak muazzam bir yeni kuleye başlamış durumda.

Emaar Square Mall açıldı

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz